Nurkowanie

Wypadek

środa, Kwiecień 27, 2016
Autor: Marek Nowicki
Wypadek

27 kwietnia około godz. 13,00 przy skrzyżowaniu ulic Plac 11-go Listopada i Stary Rynek w okolicy przejścia dla pieszych doszło do potrącenia dziecka przez kierowcę samochodu osobowego Mazda. 6-latka trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają monieccy policjanci. »

Jubileusz 50 lecia nurkowania

poniedziałek, Listopad 16, 2015
Autor: Marek Nowicki
Jubileusz 50 lecia nurkowania

14 listopada podczas jubileuszu 50 lecia działalności podwodnej Czesława Rogalskiego i Mirosława Kobeszko pan Wojewoda Wiesław Żyliński wręczył panu Mirosław Kobeszko odznakę honorową “Za Zasługi dla Turystyki” nadaną przez ministra Sportu i Turystyki w uznaniu jego zasług dla rozwoju polskiej turystyki. Już ponad 50 lat dwaj podlascy płetwonurkowie Mirosław Kobeszko i Czesława Rogalski uważają,... »

Ocalmy ostatni bastion dzikiej przyrody

poniedziałek, Październik 5, 2015
Autor: Mirosław Kobeszko
Ocalmy ostatni bastion dzikiej przyrody

Pod takim hasłem biebrzański klub Płetwonurków MEANDER przystąpił do posezonowego Podwodnego Sprzątania Biebrzy pod patronatem i wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Akcje podzielono na trzy części rozdzielone terminami i miejscami. Pierwsza z nich odbyła się 3 października na Podwodnym Szlaku Biebrzańskim. Wzięło w niej udział 63 osoby. Obejmowała kompleksowo... »

100 godzin w nurcie Biebrzy

poniedziałek, Sierpień 24, 2015
Autor: Marek Nowicki
100  godzin w nurcie Biebrzy

100 godzin w nurcie Biebrzy spędzili płetwonurkowie 22 sierpnia w okolicach Burzyna podczas kolejnej akcji podwodnego sprzątania Biebrzy “Czysta Rzeka”. Na 3,5 kilometrowym odcinku od Mamuciej Doliny do wieży widokowej w Burzynie ponad 50 uczestników, z których najmłodszy miał 10 lat, a najstarszy 74, kolejny raz uwalniało rzekę od wątpliwych prezentów łaskawie podarowanych przez... »

PENTAX WIKTORA

wtorek, Czerwiec 30, 2015
Autor: Mirosław Kobeszko
PENTAX WIKTORA

II PRÓBA ODNALEZIENIA LEGENDARNEGO APARATU FOTOGRAFICZNEGO PENTAX LX WIKTORA WOŁKOWA Po raz drugi musieliśmy uznać wyższość niepokornej Narwi nad płetwonurkami Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków “Meander” wspomaganych przez łomżyńskich Scubamaniaków: Tomasza Janczewskiego i Piotra Pietrzaka. Pod wodą spędziliśmy 9 godzin i 40 minut. Przeszukaliśmy ok. 300 m2 dna w różnych technikach nurkowych. Widoczność w wodzie nieco... »

PENTAX LX 500 mm

piątek, Czerwiec 19, 2015
Autor: Marek Nowicki
PENTAX  LX 500 mm

II Akcja Poszukiwania legendarnego aparatu Wiktora Wołkowa Bronowo 27.06.2015 Biebrzański Klub Płetwonurków „Meander” zaprasza swoich członków i sympatyków na II akcję podwodną, której celem będzie odnalezienie w mętnych wodach rzeki Narew aparatu fotograficznego Wiktora Wołkowa, którym posługiwał się 18 lat a który był narzędziem siermiężnej pracy tego wybitnego fotografa podlaskiej przyrody, aby tą przyrodę... »

Piąty sezon nurkowy BKP “MEANDER”

piątek, Kwiecień 24, 2015
Autor: Marek Nowicki
Piąty sezon nurkowy BKP “MEANDER”

Sezon nurkowy Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków Meander otwarty. 1 maja w Goniądzu na Plaży Miejskiej, płetwonurkowie BKP Meander na ognisku upiekli wspaniałe kiełbaski firmy „Lech” Białystok, poczęstowali obserwatorów, pogadali o nadchodzącym sezonie i rozjechali się do domów. Przedtem jednak wysprzątali plażę i Biebrzański Szlak Podwodny. Temperatura wody 10 C i widoczność w granicach... »

Kolejna “biebrzańska czarna dziura” odczarowana

poniedziałek, Październik 6, 2014
Autor: Mirosław Kobeszko
Kolejna “biebrzańska czarna dziura” odczarowana

„Czarna Dziura”, to w wielkim skrócie obszar czasoprzestrzeni, pozbawiony grawitacji, którego nic nie może opuścić. W naszej, biebrzańskiej interpretacji to obszar pozbawiony nie grawitacji ale stałej kontroli i braku wyobraźni ludzi. Minęło 15 lat od chwili, kiedy zaczęliśmy systematycznie sprzątać dno Biebrzy. Skromnie oceniamy że wydobyliśmy z pod wody ponad 20 ton śmieci, w... »

Archeolodzy na Biebrzy.

piątek, Wrzesień 19, 2014
Autor: Robert Makuła
Archeolodzy na Biebrzy.

Poszukiwania archeologiczne na Biebrzy. 08 – 12 września prowadzono prace archeologiczne w Basenie Górnym Biebrzańskiego Parku Narodowego (okolice Sztabina). Poszukiwania prowadzili archeolodzy Muzeum Podlaskiego z Białegostoku. Do współpracy w przedsięwzięciu został zaproszony Biebrzański Klub Płetwonurków “Meander”. Zadaniem naszych nurków było penetrowanie koryta rzeki, nagrywanie, fotografowanie i wydobycie potencjalnych eksponatów. Ponadto wykrywanie i filmowanie miejsc... »

Sprawdzian płetwonurków

czwartek, Wrzesień 11, 2014
Autor: Robert Makuła
Sprawdzian płetwonurków

V BIEBRZAŃSKI SPRAWDZIAN UMIEJĘTNOŚCI PŁETWONURKÓW „GONIĄDZ 2014” PROGRAM 13.09. Sobota (sprawdzian) Goniądz- Plaża Miejska 10.oo – 11.oo Rejestracja, losowanie startów, trening na trasie 11.oo – 11.3o Otwarcie, odprawa techniczna, rozgrzewka 11.3o – 13.oo Rozegrania I konkurencji (podwodnej) 13.oo – 14.oo Trening, rozgrzewka 14.oo – 15.3o Rozegranie II konkurencji (po powierzchni), ustalenie wyników 16.oo –... »

Biebrza – po drugiej stronie lustra

sobota, Sierpień 23, 2014
Autor: Marek Nowicki
Biebrza – po drugiej stronie lustra

23 sierpnia na plaży miejskiej w Goniądzu oficjalnie otwarto pierwszy w Polsce podwodny szlak turystyczny Biebrza – po drugiej stronie lustra. Pierwsze prace rozpoczęły się w 1995 roku. Setki polskich płetwonurków zauroczonych rzeką co roku spod wody wydobyło tony śmieci. W dwóch ostatnich latach płetwonurkowie z Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków “Meander” spędzili na wyznaczonym odcinku... »

Meander szkoli młodzież

wtorek, Sierpień 12, 2014
Autor: Marek Nowicki
Meander szkoli młodzież

Biebrzański Klub Płetwonurków Meander szkoli młodzież. W minioną sobotę i niedzielę na plaży miejskiej w Goniądzu odbyły się zajęcia z zakresu pływania w sprzęcie ABC (płetwy, maska, rurka oddechowa tzw. “fajka”) oraz oddychania pod wodą przy użyciu automatu oddechowego. Zainteresowanie było spore jednak odważyło się niewielu. „Zachęcamy do jak największego korzystania z... »

Bajka o Kozie

środa, Sierpień 6, 2014
Autor: Mirosław Kobeszko
Bajka o Kozie

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Biebrzy jej podwodnych mieszkańcach i wszystkiego co ich otacza. Biebrzański Klub Płetwonurków Meander skupia społeczność miłośników rzecznych głębin, a w szczególności biebrzańskiej toni. Prezentujemy kolejny film Henryka Szydłowskiego z cyklu Biebrza Podwodna pt;”Bajka o kozie”. »

PENTAX LX

sobota, Lipiec 19, 2014
Autor: Mirosław Kobeszko
PENTAX LX

PENTAX LX obiektyw 500 mm to pierwszy profesjonalny aparat fotograficzny Wiktora Wołkowa. Używał go 18 lat, a postradał go w skłębionym nurcie wiosennej Narwi, którą kochał, utrwalał i zachowywał w pamięci dla przyszłych pokoleń. Obiecałem mu, że go odnajdziemy, choćby tylko dla samego sentymentu, a obiecanka jest długiem. Postanowiliśmy go spłacić. Umówiliśmy się, że... »

Biebrzański nurt

wtorek, Kwiecień 22, 2014
Autor: Mirosław Kobeszko
Biebrzański nurt

Biebrzański Szlak Podwodny, pierwszy i jedyny taki w Polsce. Usytuowany wzdłuż Goniądza, od Dębówki do Plaży Miejskiej. W zależność od tego, którędy Biebrza będzie łaskawa puścić swój główny nurt tego roku długości 1800 – 3200m. Utworzony z inicjatywy członków Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków “Meander” i przygotowany we współpracy z Strażą BbPN. Będzie dostępny od maja... »

Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 czerwca 2019
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania

Wyszukiwarka na Szuwarach

Archiwa