Bartlowizna

Zmarł Henryk Bartlewski

niedziela, Grudzień 18, 2016
Autor: Marek Nowicki
Zmarł  Henryk Bartlewski

17 grudnia 2016r. zmarł Henryk Bartlewski właściciel kompleksu hotelowo – gastronomicznego “Bartlowizna”. Urodził się w październiku roku 1942 w Goniądzu, tu skończył szkołę ogólnokształcącą. Po skończeniu szkoły średniej wyjechał do Warszawy, uczył się na Wydział Inżynierii Budowlanej Politechniki Warszawskiej… Więcej na stronie http://swiadkowiehistorii.pl »

Walka o awans EURO 2016

piątek, Październik 9, 2015
Autor: Sławomir Moczydłowski
Walka o awans EURO 2016

Polska – Irlandia to ostatni mecz rundy eliminacyjnej do EURO 2016. Mecz rozstrzygnie, która drużyna bezpośrednio awansuje na mistrzostwa Europy. Zapraszamy NIEDZIELA, 11 października, 20:30. BARTLOWIZNA. »

Plener Malarski

środa, Grudzień 10, 2014
Autor: Marek Nowicki
Plener Malarski

Goniądz wraz z okolicą to wymarzony teren dla turystów i artystów wrażliwych na wdzięki natury, ceniących piękno przyrody, ciszę i spokój. Wijąca się wśród łąk i majestatycznie płynąca Biebrza to niepowtarzalny widok i doskonałe miejsce do organizowania plenerów malarskich. Od wielu lat w “Bartlowiźnie” “Art. Hanza” i Związek Polskich Artystów Plastyków organizuje plenery malarskie... »

Marka Powiatu Monieckiego – Gala

poniedziałek, Listopad 18, 2013
Autor: Marek Nowicki
Marka Powiatu Monieckiego – Gala

Blisko 250 osób bawiło się na Gali pn. Marka Powiatu Monieckiego 2013 – “Najlepszy z najlepszych” w Karczmie Bartla. W części oficjalnej wręczono 20 okolicznościowych grawertonów dla wyróżniających się osobowości z naszego powiatu. Organizatorem imprezy była Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego i Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Ekologii EKO-SPORT. Celem konkursu było promowanie... »

I Wojewódzki Turniej FIFA 13

poniedziałek, Wrzesień 30, 2013
Autor: Marek Nowicki
I Wojewódzki Turniej FIFA 13

W dniach 28-29 września 20132 r. odbył się I Wojewódzki Turniej FIFA 13 realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego o nazwie „E-sport jako alternatywna i kulturalna forma popularyzacji piłki nożnej dla mieszkańców Województwa Podlaskiego”. Organizatorem przedsięwzięcia była „Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego”, a współorganizatorem Urząd Marszałkowski w Białymstoku, któremu w imieniu organizatorów i uczestników składamy... »

Ogólnopolskie Mistrzostwa Łyżwiarskie „Nad Biebrzą”

poniedziałek, Luty 25, 2013
Autor: Marek Nowicki
Ogólnopolskie Mistrzostwa Łyżwiarskie „Nad Biebrzą”

W niedzielę 24 lutego na stawach Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowe “Bartlowizna” w Goniądzu Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego zorganizowała Ogólnopolskie Mistrzostwa Łyżwiarskie “Nad Biebrzą”. W zawodach wzięło udział trzynaście osób, dwie kobiety i jedenastu mężczyzn. Każdy z uczestników miał do pokonania odcinek wyznaczonej trasy, który musiał przebyć dwukrotnie, a najlepszy czas przejazdu brany był do końcowej klasyfikacji.... »

Zasłużony dla Kultury

środa, Październik 17, 2012
Autor: Sławomir Moczydłowski
Zasłużony dla Kultury

12 października w Warszawie Henryk Bartlewski otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal za ogół działań wspierających i szerzących ogólnie rozumianą Kulturę, jak organizacja koncertów, wernisaży, plenerów malarskich, wystaw i działalność charytatywną. Na zdjęciu od lewej Krzysztof Koniczek, Eugeniusz Wiszniewski, malarze z Podlaskiego Stowarzyszenia... »

Wspomnienie o Zdzisławie

czwartek, Wrzesień 20, 2012
Autor: Adam Grabowski
Wspomnienie o Zdzisławie

14 września zmarł w wieku 72 lat Zdzisław Bartlewski, Honorowy Obywatel Goniądza. Starsi mieszkańcy Goniądza pamiętają go jako Zygmunta lub zwyczajnie jako Zymka. Urodzony w 1940 roku w Goniądzu był absolwentem naszego Liceum Ogólnokształcącego. Przez całe swoje dorosłe życie związany z Warszawą ale zawsze pamiętał o swoim rodzinnym miasteczku chcąc pomóc w jego rozwoju.... »

Piłkarskie Oskary Podlasia

sobota, Marzec 3, 2012
Autor: Sławomir Moczydłowski
Piłkarskie Oskary Podlasia

Po rocznej nieobecności do kalendarza najważniejszych imprez Goniądza związanych ze sportem wrócił wyjątkowy plebiscyt. Piłkarskie Oskary Podlasia 2011, bo o nich mowa, odbyły się ponownie w Dworze Bartla. Oskary to wydarzenie, które ma być jednym z bodźców inspirujacych i motywujących zawodników na starcie rundy wiosennej, zwłaszcza w roku EURO 2012. Piłkarskie Oskary to jeden... »

Podsumowanie pleneru malarskiego

czwartek, Styczeń 12, 2012
Autor: Sławomir Moczydłowski
Podsumowanie pleneru malarskiego

W październiku 2011 roku po raz siódmy odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym “BARTLOWIZNA” Międzynarodowy Plener Malarski. Jego organizatorami byli: Podlaskie Stowarzyszenie Promocji Sztuki, Warszawski Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków, Kongregacja Przemysłowo-Handlowa Okręgowej Izby Gospodarczej. Jego efektem jest między innymi kilka obrazów, opiewających uroki nadbiebrzańskiego krajobrazu, które ozdobiły ściany nowej gospody. Tradycją plenerów jest również... »

Noc Sylwestrowa

niedziela, Styczeń 1, 2012
Autor: Sławomir Moczydłowski
Noc Sylwestrowa

Po północy niebo nad Biebrzą rozświetliły fajerwerki odpalane z terenu Bartlowizny. Jak co roku w Sylwestrową noc Goniądz mienił się w blasku sztucznych ogni. Mieszkańcy podziwiali strzelające na kilkadziesiąt metrów w górę kolorowe kule ognia. Na szampańskich zabawach, przy największych hitach światowej muzyki, wspaniale bawili się sylwestrowi goście w Bartlowiźnie, Hotelu Zbyszko, Ośrodku Kultury... »

Otwarcie Dworu Bartla

poniedziałek, Grudzień 26, 2011
Autor: Marek Nowicki
Otwarcie Dworu Bartla

W niedzielę, 25 grudnia, “Dwór Bartla” zainaugurował swoją działalność. Po wielu miesiącach przygotowań zarówno pracowników, jak i odpowiedniego przystosowania lokalu, w Święta Bożego Narodzenia kolejny obiekt w kompleksie hotelowo – gastronomicznym „Bartlowizna” oddano do użytku. Projekt, pomysł i koncepcja jest dziełem właściciela Henryka Bartlewskiego, który podróżował po całym świecie i poznał inne kultury, zwyczaje,... »

Już wkrótce otwarcie

sobota, Grudzień 17, 2011
Autor: Sławomir Moczydłowski
Już wkrótce otwarcie

1 marca 2009r. o godzinie 5.25 doszło do pożaru drewnianej Karczmy Bartla. Po blisko 3 latach, na starych fundamentach, powstał nowy budynek. Dwór Bartla, bo o nim mowa, może pomieścić ponad 200 gości, i tak jak w przypadku karczmy jego głównym atutem będzie bogate wyposażenie, w tym odtworzona kolekcja zegarów i mamy nadzieję dobra... »

Plener malarski

sobota, Październik 29, 2011
Autor: Marek Nowicki
Plener malarski

Od wielu lat w Bartlowiźnie Podlaskie Stowarzyszenie Promocji Sztuki i Związek Polskich Artystów Plastyków organizuje plenery malarskie nad Biebrzą, w których uczestniczą uznani malarze polscy i zagraniczni. Piękno przyrody oraz uroki krajobrazu okolicy, w której położony jest ośrodek stanowią inspirację dla artystów i miłośników sztuki. W plenerze udział biorą: Tomasz Awdziejczyk, Janusz Błaszczak, Maria... »

Bartlowizna wśród laureatów Godła TERAZ POLSKA 2011!

piątek, Czerwiec 10, 2011
Autor: Sławomir Moczydłowski
Bartlowizna wśród laureatów Godła TERAZ POLSKA 2011!

Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego, w drodze głosowania, wyłoniła Laureatów tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”.  Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska” zostało przyznane 15 produktom, 7 usługom, 3 przedsięwzięciom innowacyjnym oraz 6 gminom.  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6. czerwca 2011r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.  Retransmisja uroczystości będzie pokazana w poniedziałek 13... »

Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 czerwca 2019
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania

Wyszukiwarka na Szuwarach

Archiwa