Dotkliwa porażka

poniedziałek, Maj 23, 2016
Autor: Marek Nowicki

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi grupy podlaskiej Biebrza podejmowała 13 drużynę w tabeli Magnata Juchnowiec Kościelny, z którą doznała porażki 1:2 (1:1).

b_j

Początek spotkania należał do naszego zespołu, Biebrza pierwsza zdobyła bramkę w 21 minucie. Po szybkiej akcji całego zespołu celnym strzałem piłkę do bramki Gości, skierował z 11 metra Łukasz Tumicz. Po straconej bramce drużyna z Juchnowca przeszła do zdecydowanego ataku. W 37 minucie szansę na wyrównanie wykorzystał Mateusz Szymaniuk – kończąc akcję przeprowadzoną prawą stroną boiska, pokonał naszego bramkarza.
Po przerwie goście zdobyli kolejną bramkę. W 52 minucie piłkę wrzuconą w pole karne Biebrzy, otrzymał Krzysztof Kożuszkiewicz, po jego strzale futbolówka wpadła do siatki.
Gospodarze mogli kilka razy doprowadzić do wyrównania wyniku, jednak nie wykorzystywali dogodnych sytuacji do zdobycia bramek.
Od 80 minuty Biebrza grała w osłabieniu, Arek Magnuszewski w przeciągu 10 minut otrzymał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę.
Końcówka była dość nerwowa, niedźwiedzie postawili na atak, do gry w polu karnym Juchnowca dołączył nasz bramkarz. Pomimo tych prób wyrównania wyniku nie udało się już zmienić.
Bardzo dobrze spotkanie sędziowali arbitrzy: Sikora Łukasz jako główny, Brokowski Janusz asystent 1, Jemielity Radosław asystent 2.
Piłkarze Biebrzy kolejny swój mecz rozegrają w ramach 29 kolejki ligowej 25 maja, w środę. Udadzą się do Wysokiego Mazowieckiego, by tam zmierzyć się z miejscowym Ruchem. Początek tego pojedynku przewidziany jest na godzinę 19.00.