TURNIEJ “SYRENKI”

czwartek, Wrzesień 24, 2009
Autor: Robert Szałabski

syrenkaMłodzi adepci rugby z Goniądza wybrali się do Warszawy na turniej „Syrenki”, aby sprawdzić swoje siły w kategorii ŻAK. Mimo wczesnej godziny wyjazdu prawie wszyscy zjawili się na umówionym miejscu. Przez całą drogę byli podekscytowani turniejem. Na obiekcie AWF Warszawa, podzielono drużyny na grupy wiekowe.

Ogłoszenia i reklama na Szuwarach
Zagraliśmy z takimi znanymi klubami jak: Budowlani Lublin, Budowlani Olsztyn, Orkan Sochaczew, Frogs Warszawa. Niestety, mimo ogromnej woli walki, przegraliśmy wszystkie spotkania. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa w meczu z Budowlanymi Lublin. Pragnę podkreślić, że na zawody pojechaliśmy bez kilku czołowych zawodników, którzy zostali w Goniądzu z powodu lekkich zawirowań zdrowotnych. Uważam, że grając pierwszym składem walczylibyśmy o miejsca 1-3. Organizatorzy zapewnili nam napoje, wyżywienie i opiekę medyczną. Turniej toczył się w bardzo miłej atmosferze i bezpiecznym klimacie. Chłopcy mieli okazję poznać rówieśników z różnych stron Polski. Z turnieju przywieźliśmy do Goniądza najlepszego zawodnika w kategorii ŻAK, którym został Sylwester Szklanko. Mimo tak młodego wieku zagrał znakomite zawody. Wszyscy trenerzy zgodnie określili go jako objawienie RUGBY. Mamy takich chłopców w drużynie więcej i mam nadzieję, że przy większym zrozumieniu ze strony rodziców stworzymy drużynę na miarę Mistrzów Polski. W nagrodę za wolę walki, w drodze powrotnej, chłopcy mogli pojeździć na gokartach.
Pragnę podziękować Panu Henrykowi Bartlewskiemu, Szczepanowi Pawełkowskiemu i Adamowi Kuczyńskiemu oraz wszystkim rodzicom za zaufanie i wyrażenie zgody na wyjazd swoich dzieci. Zachęcam do udziału w treningach. Zapraszam również rodziców, aby na miejscu sprawdzili, iż rugby to wbrew obiegowym opiniom, bezpieczny sport.

Treningi: boisko na plaży godz. 16:00 we wtorek i czwartek. Zapraszam wszystkich, również starszych .

[nggallery id=119]

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa