Lipcowe oddawanie krwi

poniedziałek, Lipiec 18, 2016
Autor: Marek Nowicki

17 lipca w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu odbyła się kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórka zorganizowana została dla 17 – letniej Patrycji Malinowskiej, która 8 lipca br. uległa wypadkowi na torze gokartowym w Augustowie.
pck2
Na akcję zgłosiło się ponad 40 chętnych do oddania krwi, zaś po kwalifikacji lekarskiej oddanych zostało 35 jednostek na łączną sumę 15,750 litra tego cennego daru życia.
W związku z ogromnym wsparciem i słowami otuchy jakie płyną od mieszkańców Podlasia dla chorej Patrycji, w dzisiejszej akcji mieliśmy okazję gościć telewizję TVN24. Reporterzy pytali krwiodawców i organizatorów o to czy warto oddawać krew i jakie są odczucia po jej oddaniu.
Akcja zorganizowana została przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej, Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

[nggallery id=1144]
Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnego honorowego oddawania krwi, które odbędzie się 18 września w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dziękujemy wszystkim naszym dawcom i organizatorom za zaangażowanie i bezinteresowne ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi.

Prezes i Zarząd Klubu
Biebrzańska Krew Bezcenny Dar”

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa