Bezpieczny wypoczynek zimą

wtorek, Styczeń 31, 2017
Autor: Marek Nowicki

W miniony piątek i poniedziałek monieccy policjanci razem ze strażakami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach w ramach działań “Bezpieczne Ferie 2017” spotkali się z dziećmi z gminy Mońki, Goniądz, Knyszyn i Krypno wypoczywającymi na półkoloniach i zimowiskach podczas trwających ferii zimowych. W czasie spotkania zaprezentowali dzieciom pokaz działań ratowniczych osoby tonącej na obszarach zalodzonych.

W miniony piątek i poniedziałek monieccy policjanci wspólnie ze strażakami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach w ramach działań “Bezpieczne Ferie 2017” spotkali się z dziećmi z gminy Mońki, Goniądz, Knyszyn i Krypno wypoczywającymi na półkoloniach i zimowiskach w czasie trwających ferii zimowych. Podczas spotkania zaprezentowali dzieciom pokaz działań ratowniczych osoby tonącej na obszarach zalodzonych. Działania “Bezpieczne Ferie 2017” przeprowadzone zostały na zamarzniętych akwenach rzeki Biebrza w miejscowości Goniądz i rzeki Narew w miejscowości Góra. Podczas spotkania monieccy policjanci wspólnie ze strażakami, ubrani w specjalne kombinezony wchodzili do lodowatej wody, aby po chwili uczestniczyć w improwizowanej akcji ratowniczej. Pokaz polegał na faktycznym wyciągnięciu z wody osoby znajdującej się w tzw. przerębli lodowej. Uczestnikom przedstawiono metody podejmowania akcji ratowniczej takiej osoby z wody z uwzględnieniem bezpieczeństwa ratownika oraz osoby go asekurującej. Strażacy pokazali także, w jaki sposób używać przedmiotów i narzędzi pomocnych przy tego typu działaniach. Do “ratowania” używano specjalnych sań, rzutki ratowniczej, koła, drabin, liny, ale także podręcznego sprzętu, np. wiosła czy znalezionego nieopodal kija. Najmłodsi z zaciekawieniem oglądali sposoby ratowania osób oraz wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie, podczas której brali udział w konkursie, gdzie główną nagrodą był kask narciarski. Dzieci biorące udział w konkursie polegającym na znalezieniu 8 słów związanych z bezpiecznym wypoczynkiem zimowym wśród rozsypanych liter, otrzymały atrakcyjne gadżety profilaktyczne w postaci misi, notesów, linijek oraz planów lekcji i zakładek do książek z wizerunkiem maskotki monieckiej Policji Lwem Leomońkiem.
Powyższe działania były także dobrą okazją do przypomnienia najmłodszym i ich opiekunom jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski, aby ferie zimowe były bezpieczne nie tylko w rejonach zbiorników wodnych, ale także na drodze.
Więcej na stronie KPP Mońki.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Mapa burzowa północno-wschodniej Polski

Mapa burzowa Polski

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 października 2018
Dzień niezdecydowanych Co To Za Dzień
Dzień Walki Z Otyłością
Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych
Światowy Dzień Informacji

Archiwa