Rekolekcje z Ks. Markiem Bałwasem

sobota, Kwiecień 1, 2017
Autor: ks. Michał Skowroński

W dniach od 6-9 kwietnia REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii będzie głosił, Ks. Marek Bałwas. Spotkaliśmy się z nim w naszym kościele podczas niedzieli Zesłania Ducha Świętego, głosił wówczas kazania.


Ks. Marek Bałwas – niepełnosprawny kapłan diecezji włocławskiej. W 2003 roku uległ wypadkowi samochodowemu i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Mieszka w Ciechocinku. Jest duszpasterzem młodzieży. Nazywany jest “Bożym osiołkiem na kółkach”. Pokonuje dziesiątki kilometrów, by dawać świadectwo o miłości wypływającej z krzyża. Na jej punkcie oszalał. Chociaż, jak przyznaje, nie posiada patentu na mądrość, głęboko wierzy, że Bóg, który jest miłością, nie zna granic w kochaniu. Niepełnosprawność nie zwalnia z miłości.
Dziś wie, że nogi nie są potrzebne do tańca ani konieczne do zbawienia. Wszystko, co ma, to ręce i serce. Nie po to, by brać, lecz aby dawać.
Po każdej Mszy Św., będzie rozprowadzał swoje książki i płyty z kazaniami, jeśli ktoś chciałby je nabyć aby wspomóc tegoż kapłana, z góry “Bóg zapłać’- pieniądze te przeznacza na rehabilitację. http://adonai.pl/sakramenty/kaplanstwo/?id=101

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

22 kwietnia 2019
Dzień Ziemi
Światowy Dzień Pieczarek

Archiwa