Słaba gra, przeciętny mecz i tylko remis

poniedziałek, Maj 15, 2017
Autor: Marek Nowicki

Biebrza w dwóch ostatnich meczach zdołała stracić sześć punktów. W niedzielę drużyna zremisowała 1:1 w na własnym boisku z niżej notowaną Puszczą Hajnówka. Wyrównującą bramkę zdobył Przemysław Jasiński w 88 minucie.

Tydzień temu Biebrza w słabym stylu przegrała z Pogonią Łapy (3:0), zaś w niedzielę zagrała bardzo miernie przez ponad godzinę u siebie z Puszczą Hajnówka. Dopiero ostatnie piętnaście minut mogło się podobać w wykonaniu niedźwiedzi i drużyna zdołała uratować jeden punkt.
Gospodarze zaczęli z dużym animuszem ale nie licząc stałych fragmentów gry przez 45 minut nie stworzyli sobie żadnej okazji do zdobycia bramki.
Pierwsza część drugiej połowy również nie przyniosła większych emocji. Nadal sporo było niedokładności i pomysłu na grę. W 83 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Jeden z obrońców Biebrzy odbił piłkę ręką w polu karnym, sędzia wskazał “jedenastkę”. Rzut karny na bramkę zamienił po chwili Adam Langa (0:1).
Po stracie bramki gospodarze zaczęli gonić wynik. Napór Biebrzy w końcowych minutach przyniósł wymierny efekt w postaci gola. W 88 minucie aktywny teraz bardzo Arek Wojno dośrodkowuje w pole karne z lewej strony do Przemka Jasińskiego. Ten strzela wprost w bramkarza, któremu piłka wypada z rąk i napastnik miejscowych kieruje ją do siatki (1:1).
Biebrza Goniądz – Puszcza Hajnówka 1:1.
Obsada sędziowska: Adrian Romaniuk, Maciej Klepacki i Bartosz Tomaszuk.

Po dwóch prażakach drużyna zremisowała i z dorobkiem 29 punktów zajmuje w tabeli IV ligi dziewiątą pozycję.