Kwestujemy dla Junaków

niedziela, Czerwiec 4, 2017
Autor: Marek Nowicki

Szanowni Państwo! Na goniądzkim cmentarzu znajduje się co najmniej kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) starych i unikalnych grobowców, które wymagają renowacji.

Po odrestaurowaniu w 2016 r. grobowca z aniołem Emmy Gebert, kolejnym pomnikiem, który chcielibyśmy wyremontować m.in. ze środków zebranych podczas kwesty (w tym także tej przeprowadzonej w dniu Wszystkich Świętych w 2016 r.) jest kwatera Junaków znajdująca się przy alejce prowadzącej do kaplicy. Groby, jak i cała kwatera wymaga niewielkiego przemodelowania i pilnego odrestaurowania, a całość prac może kosztować nawet kilkanaście tys. zł. Być może kwatera wzbogaci się o tablicę pamiątkową pochodzących z Goniądza żołnierzy wyklętych ś.p. Majora Węgielnego oraz Dionizego Sosnowskiego. O wstępną wizualizację kwatery Junaków poprosiliśmy dwie goniądzkie studentki architektury: Joannę Obrządkiewicz i Karolinę Rolnik, których prace Państwu prezentujemy.
Dlatego kolejny raz ośmielamy się prosić Państwa o wsparcie. Najbliższa kwesta przeznaczona na remont kwatery Junaków odbędzie się na cmentarzu w niedzielę tj. 4 czerwca 2017, w dzień zesłania Ducha świętego.
Już dziś gorąco dziękujemy za wsparcie raz jeszcze jednocześnie informując, że środki zebrane podczas kwesty w dniu Wszystkich Świętych w roku 2016 także będą przeznaczone na ten cel.

Społeczny Komitet Ochrony Dziedzictw Kulturowego Ziemi Goniądzkiej.

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 stycznia 2018
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Archiwa

Mapa burzowa północno-wschodniej Polski

Mapa burzowa Polski