Kwestujemy dla Junaków

niedziela, Czerwiec 4, 2017
Autor: Marek Nowicki

Szanowni Państwo! Na goniądzkim cmentarzu znajduje się co najmniej kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) starych i unikalnych grobowców, które wymagają renowacji.

Po odrestaurowaniu w 2016 r. grobowca z aniołem Emmy Gebert, kolejnym pomnikiem, który chcielibyśmy wyremontować m.in. ze środków zebranych podczas kwesty (w tym także tej przeprowadzonej w dniu Wszystkich Świętych w 2016 r.) jest kwatera Junaków znajdująca się przy alejce prowadzącej do kaplicy. Groby, jak i cała kwatera wymaga niewielkiego przemodelowania i pilnego odrestaurowania, a całość prac może kosztować nawet kilkanaście tys. zł. Być może kwatera wzbogaci się o tablicę pamiątkową pochodzących z Goniądza żołnierzy wyklętych ś.p. Majora Węgielnego oraz Dionizego Sosnowskiego. O wstępną wizualizację kwatery Junaków poprosiliśmy dwie goniądzkie studentki architektury: Joannę Obrządkiewicz i Karolinę Rolnik, których prace Państwu prezentujemy.
Dlatego kolejny raz ośmielamy się prosić Państwa o wsparcie. Najbliższa kwesta przeznaczona na remont kwatery Junaków odbędzie się na cmentarzu w niedzielę tj. 4 czerwca 2017, w dzień zesłania Ducha świętego.
Już dziś gorąco dziękujemy za wsparcie raz jeszcze jednocześnie informując, że środki zebrane podczas kwesty w dniu Wszystkich Świętych w roku 2016 także będą przeznaczone na ten cel.

Społeczny Komitet Ochrony Dziedzictw Kulturowego Ziemi Goniądzkiej.

[nggallery id=1187]

Komentowanie zakończone.

Mapa burzowa północno-wschodniej Polski

Mapa burzowa Polski

Kalendarz Świąt Nietypowych

21 października 2018
Międzynarodowy Dzień Odpoczynku Od Świętowania

Archiwa