Termomodernizacja MCEiRS

piątek, Czerwiec 9, 2017
Autor: Sławomir Moczydłowski

Termomodernizacja budynku Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu.

Dwa wnioski na termomodernizację budynków użyteczności publicznej otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Starostwo Powiatowe w Mońkach za pozyskane środki przeprowadzi remonty budynków Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu oraz internatu i warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.
Oba projekty zakładają ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi. W budynku ośrodka w Goniądzu przy ulicy 11 Listopada 37 będzie nowa instalacja c.o. i zmodernizowana instalacji podgrzewania wody wraz z kolektorowym systemem wspomagającym.
Inwestycja to też wspaniały prezent, gdyż placówka w tym roku szkolnym obchodzi jubileusz 60-lecia powstania.
Wartość obu projektów to łącznie 2,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków UE to ponad 2,2 mln zł. Wkład własny z budżetu powiatu monieckiego wyniesie niecałe 600 tys. zł. Konkurs o dofinansowanie projektów ogłoszono w ubiegłym roku, natomiast lista rankingowa zgodnie z uchwałą Zarządu Województwa Podlaskiego została przyjęta 23 maja 2017r. Łącznie dotacje otrzymały 53 projekty w tym dwa Powiatu Monieckiego.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 czerwca 2019
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania

Archiwa