Rowerem przez Polskę

sobota, Sierpień 12, 2017
Autor: Martyna Nowicka

12 sierpnia odbyła się w Goniądzu druga część rowerowo-szosowych zmagań rajdu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”.

Na liczącą blisko 120 km trasę kolarze wyruszyli o godzinie 11,00. Na starcie w Miejskim Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu stanęło 16 rowerzystów z: Białegostoku, Warszawy, Łodzi, Lublina, Sadowa, Lubińca, Ignatek. Trasa prowadziła przez: Goniądz (start), Hornostaje, Mońki, Trzcianne, Wyszowate, Bajki Stare Tykocin, Carskim Traktem, Osowiec-Wieś, Płochowo i Goniądz (meta). Rajd ukończyło 12 kolarzy.
Na podium stanęli: Mirosław Szraucner z Lubieńca(03:44:44). Marzena Moniuszko z Białegostoku(03:44:46), trzecie Piotr Jarząbek z Sadów(03:45:06).
Cykl rajdów „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – ROWEREM PRZEZ POLSKĘ” to dość niekonwencjonalna propozycja dla miłośników jazdy na rowerze. 16 etapów, po jednym w każdym województwie. Poszczególne Rajdy są dość zróżnicowane, w zależności od charakteru odwiedzanej „krainy”. Uczestnicy rajdu z perspektywy siodełka mijają góry i doliny, pagórki i niziny, gęste lasy i bezkresne pola, wartkie strumyki i rzeczne rozlewiska, połyskujące jeziora i skarby architektury, ruiny zamków i eleganckie miasteczka, tłoczne przedmieścia i kompletne odludzia. Na każdym z etapów można zdobywać punkty, które będą liczone narastająco do klasyfikacji generalnej. Punkty przyznawane są zarówno za uczestnictwo, jak i za osiągnięte miejsca.
Więcej na stronie organizatora: rajdydlafrajdy.pl/

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

19 kwietnia 2019
Dziś nie ma żadnego święta...

Archiwa