Jubileusz Mikroklimatu

środa, Listopad 29, 2017
Autor: Dorota Zielińska

Zespół taneczny MIKROKLIMAT świętował swój jubileusz 15-lecia.

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu w miejscu, w którym powstał i działa Zespół Taneczny MIKROKLIMAT odbył się jubileusz 15-lecia tego zespołu. Na uroczystości przybyli zaproszeni goście a wśród nich przedstawiciele władz powiatu monieckiego, fundacji na rzecz rozwoju powiatu monieckiego, władze gminne, dyrektorzy zespołu szkół podstawowych i muzycznych w Goniądzu i Mońkach, ośrodka OREW w Downarach, księża, oraz rodziny, przyjaciele znajomi, fani zespołu i byli członkowie.
Prowadzący koncert Artur Wiatr i Jan Mlejnek przedstawili historię powstania zespołu. Grupa istnieje od 2003 roku a założycielką, choreografem i kierownikiem zespołu jest Dorota Zielińska. Pokaz filmu archiwalnego przygotowanego specjalnie na tę uroczystość przybliżył działalność zespołu na przestrzeni tego czasu.
Piętnaście lat działalności to współpraca ze Szkoła Muzyczną, z Biebrzańskim Parkiem Narodowym i powiatem monieckim od początku istnienia zespołu. Piętnaście lat działalności to 154 członków pochodzących z Goniądza i okolicznych miejscowości, 145 występów, 48 choreografii autorskich Doroty Zielińskiej, udział w 26 turniejach …
Więcej na stronie www.goniadz.naszgok.pl

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

21 lutego 2019
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień walki z reżimem kolonialnym

Archiwa