VIII Wiosenne Prezentacje Artystyczne

piątek, Kwiecień 27, 2018
Autor: Elżbieta Rembelińska

Dnia 26 kwietnia w Goniądzu odbyły się VIII Wiosenne Prezentacje Artystyczne. Organizatorem imprezy była filia PSM I st. w Goniądzu.

Koncert przygotowały i poprowadziły Elżbieta Rembelińska i Urszula Magnuszewska. Tym razem koncert odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu. W koncercie wzięło udział około 120 uczestników. Wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych z Goniądza, Moniek i Grajewa. Ponadto zaprezentował się zespół “Mikroklimat” z GOK w Goniądzu, oraz chór “Tibi Domine” z parafii św. Agnieszki w Goniądzu pod dyrekcją Michała Rajewskiego. Wiosenne Prezentacje Artystyczne to impreza, która promuje sztukę w szerokim tego słowa znaczeniu. To muzyka, taniec, śpiew, plastyka i inne formy sztuki. Ideą imprezy jest zaprezentowanie różnorodnej sztuki w wykonaniu młodych, ale również i dojrzałych artystów. To wymiana doświadczeń, integracja dzieci i młodzieży, to nauka poprzez sztukę.
Ostatnia edycja wyraźnie pokazała, że sztuka łączy ludzi. W powietrzu wyczuwało się pozytywną energię, radość, przyjaźń i życzliwość. Na uroczystość przybyły władze miasta, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście, rodzice młodych wykonawców oraz lokalna społeczność. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali statuetki i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta w Goniądzu. Ponadto prezentujące się zespoły i uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez BPN oraz Bank PKO BP.
Podsumowaniem wspaniałych występów był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów szkoły muzycznej oraz pracowników GOK w Goniądzu. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim wykonawcom oraz tym którzy pomogli w organizacji imprezy.
Przegląd Wiosennych Prezentacji Artystycznych

Program Wiosennych Prezentacji 2018

Więcej zdjęć.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

19 kwietnia 2019
Dziś nie ma żadnego święta...

Archiwa