Dwie różne połowy

poniedziałek, Kwiecień 30, 2018
Autor: Marek Nowicki

Po wyjazdowej wygranej w Juchnowcu w 22. kolejce Saltex IV ligi Biebrza Goniądz zmierzyła się drużyną z MKS Mielnik.

Pierwsza połowa meczu mogła się podobać, druga mniej – tempo gry spadło, a u większości piłkarzy widać było spore braki kondycyjne.
Pierwsza część meczu należała do gospodarzy. Dominowali, stworzyli sobie sporo okazji do zdobycia bramek, posiadali futbolówkę bardzo długo. Zdecydowane ataki przyniosły efekt w 20 minucie, ładnie akcję zespołu na 1:0 zamknął Cieciorko Marcin. Niedźwiedzie konsekwentnie dążyli do podwyższenia wyniku. Udało się to osiągnąć w 45 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym gości piłkę głową do bramki na 2:0 skierował Przemysław Jasiński.
W drugiej części gry tempo meczu znacznie spadło. Biebrza grała cały mecz w 11 ( kilka kontuzji, kartki) tak więc ograniczała się jedynie do kontrataków. Wykorzystali to w goście. Śmiało atakowali i zmusili gospodarzy do momentami rozpaczliwej obrony. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 85 minucie Michał Pawluczuk zdobył bramkę kontaktową na 2:1. Mielnik starał się zremisować ten mecz więc walka trwała do ostatniego gwizdka. Więcej goli jednak już nie padło. Biebrza po słabym meczu szczęśliwie ale zasłużenie wygrała.
Biebrza Goniądz – MKS Mielnik 2:1.