Biebrzański Bieg Łosia

środa, Czerwiec 27, 2018
Autor: Sławomir Moczydłowski

24 czerwca odbyła się pierwsza edycja Biebrzańskiego Biegu Łosia zorganizowanego przez Biebrzański Park Narodowy, Burmistrza Goniądza i Nadleśnictwo Knyszyn.

Trasa 7,5 km przebiegała z siedziby Parku w Osowcu-Twierdzy do plaży miejskiej w Goniądzu. W biegu wzięło udział 190 zawodników z całej Polski oraz reprezentant Litwy, co niewątpliwie jest ogromnym frekwencyjnym sukcesem. Wśród mężczyzn wygrał Bogusław Andrzejuk z czasem 25,41 min. a wśród kobiet Anna Wojtulewicz 30,26 min. W Biegu wzięło również udział 9 mieszkańców Goniądza wśród, których najszybciej do mety dobiegli Łukasz Hryniewicki i Aleksandra Ciochanowska.
Ponadto wystartowali Anna Chotecka; Krzysztof Harasiuk; Andrzej Ćwikła, Daniel Oźlański oraz 3 reprezentantów Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej: Anna Jabłońska, Justyna Sidor i Abdul Nyale. Gościem specjalnym Biegu był Jasiek Mela – znany podróżnik i społecznik, zdobywca biegunów, z którym zawodnicy i goście mieli okazję bezpośredniego spotkania w goniądzkim Ośrodku Kultury. Na zakończenie Biegu uhonorowaliśmy pochodzącego z Goniądza Tadeusza Dziekońskiego, maratończyka, między innymi mistrza świata w biegu na 100 kilometrów w kategorii zawodników w wieku od 60 do 64 lat, który w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia aktywności sportowej.

Więcej zdjęć.

Bieg to duże przedsięwzięcie pod względem finansowym i organizacyjnym. Dlatego pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do naszego pierwszego małego sukcesu i zorganizowania naszego biegu.
Dziękujemy sponsorowi generalnemu tj. Top Auto Arefiew z Białegostoku (diler Opla i Isuzu) za wsparcie finansowe i duży wkład organizacyjny. Bardzo cieszy nas wyrozumiałość i zaangażowanie naszych miejscowych przedsiębiorców wspierających Bieg. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi Szkoleniowo-Wypoczynkowemu Bartlowizna z Goniądza za wspaniałe ugoszczenie Janka Meli i za przygotowanie pyszne-go żurku dla zregenerowania zawodników po biegu, a także za kupony promocyjne.
Dziękujemy fundatorom nagród specjalnych rozlosowanych wśród zawodników:
– Bartlowiźnie za ufundowany weekend w Ośrodku,
– kwaterze Sośniaki z Goniądza ze ufundowany weekend w swojej kwaterze,
– Katarzynie Ramotowskiej Biebrza Eco Travel za ufundowanie wyprawy terenowej,
– Robertowi Dembowskiemu Dolina Biebrzy za ufundowanie spływu kajakowego Biebrzą,
– Zenonowi Borawskiemu Narwany Biebrzyk za ufundowanie spływu katamaranem,
– Gospodarstwu Rolnemu Bujnowscy z Kramkówki za ufundowanie nagrody w postaci Sera Biebrzańskiego „Batalion”.
Ponadto dziękujemy firmom: Panorama Druk z Białegostoku za sponsoring ulotki, MIR Broker za ubezpieczenie zawodników, WIB nadruki reklamowe za wykonanie nadruków na koszulce, MGGP Aero za wsparcie finansowe oraz Augustowiance Sp. z o.o. za wodę dla zawodników.
Dziękujemy Pani Katarzynie Nowickiej Dyrektorowi GOK w Goniądzu, Policji z Moniek, druhom strażakom z OSP Goniądz oraz pracownikom Biebrzańskiego PN i Nadleśnictwa Knyszyn za zabezpieczenie trasy, a także Grupie Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży ze pomoc medyczną.
Dziękujemy wolontariuszom: Patrycji Popowskiej, Kaludii Krukowskiej, Agnieszce Żylińskiej, Katarzynie Roszczewskiej, Idzie Moczydłowskiej za bardzo sprawną ob-sługę sekretariatu Biegu
Każdy Bieg ma swojego „dobrego Ducha” – dlatego organizatorzy w imieniu swoim i uczestników Biegu składają szczególne podziękowania Grzegorzowi Kuczyńskie-mu, prezesowi Fundacji „Białystok Biega” za promocję i pomoc w organizacji Biegu, mieszkańcom Szafrank za wyrozumiałość i wspaniały doping Biegaczy; Tadeuszowi Dziekońskiemu i Karolowi Chrzanowskiemu (Isuzu), Maćkowi Dawidziukowi (N-ctwo Knyszyn), Bogdanowi Sierbie (Monieckie Biegi Uliczne) za cenne wskazówki organizacyjne.
Dziękujemy Jaśkowi Meli (wraz z tatą Bogdanem) – gościom specjalnym Biegu, za przyjęcie zaproszenia i możliwość spotkania i porozmawiania o zdobywaniu biegunów.
Dziękujemy także Burmistrzowi Goniądza Panu Mariuszowi Ramotowskiemu, Dyrektorowi Biebrzańskiego Parku Narodowego Panu Andrzejowi Grygorukowi i Nadleśniczemu Nadleśnictwa Knyszyn Panu Krzysztofowi Dąbkowskiemu za współpracę, współorganizację Biebrzańskiego Biegu Łosia, współfinansowanie imprezy i ufundowanie nagród głównych.
Patronem medialnym Biegu było Radio Białystok.

Na koniec dziękujemy Wam, wszyscy zawodnicy miŁOŚnicy – bez Was nie byłoby imprezy .
Do zobaczenia za rok.

Sławomir Moczydłowski, Artur Wiatr – obsługa techniczna Biegu

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 czerwca 2019
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania

Archiwa