Goście z Polski już po raz IX zawitali do Goniądza.

sobota, Wrzesień 22, 2018
Autor: Sławomir Moczydłowski

W połowie września odbył się już IX Ogólnopolski Kongres dyrektorów z młodzieżowych ośrodków wychowawczych organizowany przez Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Do Goniądza przyjechało ponad 110 gości z całej Polski, w tym dyrektorzy Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej, wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Kongres od kilku lat stał się najważniejszym tego typu wydarzeniem, gdzie podsumowuje się roczną pracę placówek a także podejmuje się istotne decyzje sprawach polskiej resocjalizacji. W trakcie trzydniowego spotkania wszyscy podkreślali ważkość, różnorodność i przydatność poruszanych tematów oraz zwracali uwagę na istotną wartość Kongresu jaką jest możliwość spotkania się kadry kierowniczej ośrodków, wymiany doświadczeń i prezentacji dobrych praktyk.
Od 2015 roku na Kongresie odbywa się wręczenie statuetek za najbardziej innowacyjne programy edukacyjno-wychowawcze. Goście Kongresu, wykorzystując piękną pogodę, mieli wspaniałą okazję podziwiać uroki nadbiebrzańskiej przyrody. Jak wynika z ich wypowiedzi wracają do nas już po zakończeniu spotkania wraz z rodzinami.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 czerwca 2019
Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę
Dzień Przytulania

Archiwa