„Ocalmy od zapomnienia ku pamięci potomnym”

niedziela, Październik 28, 2018
Autor: Artur Wiatr

KWESTUJEMY NA ODNOWĘ NAGROBKA PAŃSTWA SZUMSKICH NA CMENTARZU W GONIĄDZU

Licząca ponad 200 lat zabytkowa część rzymskokatolickiego cmentarza w Goniądzu to karta zapisana złotymi zgłoskami w historii naszego miasta i naszej parafii. Niestety, upływający czas sprawił, że wiele zabytkowych grobowców, żeliwnych kutych krzyży czy zapomnianych grobów wymaga pilnej renowacji.
Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do parafian i gości, którzy 1 listopada, w święto Wszystkich Świętych odwiedzą nasz cmentarz, o wsparcie datkami. Zbiórka prowadzona przez kwestujących odbędzie się przy bramach wejściowych cmentarza w godzinach od 9 00 do 17 00. Środki z kwesty przeznaczone będą na renowację kolejnego pomnika – nagrobka Państwa Szumskich, znajdującego się za kaplicą cmentarną (pomnik z sową).
Już dziś gorąco dziękujemy tradycyjnym „Bóg zapłać” za każdą złotówkę przeznaczoną na ten cel. Jednocześnie zapraszamy chętnych parafian do współpracy.

W imieniu Społecznego Komitetu Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Goniądzkiej
Zdzisława Pełszyńska – tel. 507 262 231
Artur Wiatr – tel. 604 065 162

Ps.
Co roku w kweście oddanie towarzyszył nam Pan Franciszek Wróblewski, który odszedł niedawno do wieczności. Odwiedzając cmentarz prosimy o krótką modlitwę za jego duszę.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa