20-lecie pracy artystycznej dyrygenta Michała Rajewskiego

niedziela, Grudzień 16, 2018
Autor: Marek Nowicki

16 grudnia o godz. 13.00 w kościele pw. św. Agnieszki w Goniądzu odbył się koncert jubileuszowy 20-lecia pracy artystycznej dyrygenta Michała Rajewskiego.

W koncercie jubileuszowym udział wzięli: Zespół Wokalny Omnis Mea i Chór Kameralny Endorfina z Warszawy oraz chóry parafii św. Agnieszki w Goniądzu, a także Orkiestra Kameralna Ad Hoc pod dyrekcją Michała Rajewskiego. W roli solistek wystąpiły Wioleta Sędzik (sopran) i Julia Janiak (mezzosopran).
Muzycy zaprezentowali utwory Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Henryka Jana Botora, Łukasza Urbaniaka, Józefa Świdra, a także muzykę Ola Gjeilo, Edvarda Griega, Antona Brucknera, Charlesa Gounoda i Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Koncert poprowadzili: Izabela Łuckiewicz i Jarosław Kłubowicz.

Michał Rajewski ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Chełmnie, następnie ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Pelplinie. Studiował na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, swoją wiedzę i pasję poszerzał na Podyplomowych Studiach Chórmistrzowskich przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest studentem dwóch kierunków Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jest założycielem oraz dyrygentem wielu chórów, zespołów oraz sprawuje funkcję dyrektora artystycznego festiwali chóralnych. Trzy chóry, które prowadzi, zdobyły najważniejsze nagrody na tegorocznym 20. Festiwalu Pieśni Sakralnej “Łapskie Te Deum”. Dyrygowany przez niego zespół wokalny “Omnis mea” z Warszawy zdobył Grand Prix, Chór mieszany Tibi Domine w Goniądzu – zajął 1. miejsce, a chór żeński Tibi Domine w Goniądzu – 2. miejsce. Jako solista współpracuje z wieloma chórami występując podczas koncertów wokalno-instrumentalnych. Michał Rajewski jako jedyny Polak znalazł się w finale 10. International VOX ARTIS Voice Competition w Sibiu w Romaniu.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa