„Alchemia Daru”

wtorek, Grudzień 18, 2018
Autor: Marek Nowicki

Rozpoczął się grudzień, a co za tym idzie powoli zaczęliśmy zastanawiać się nad prezentami dla najbliższych. Zastanawiając się, co sprawi im największą radość rozpoczęliśmy planować zakupy. Jednak w tym całym świątecznym rozgardiaszu nie powinniśmy zapominać o tym, co najważniejsze – bliskości i otulonych ciepłem relacjach międzyludzkich. Stąd też „Alchemia Daru”.

W poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie organizowane pod hasłem „Alchemia Daru” współorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu, Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafię Świętej Agnieszki w Goniądzu.
Pomimo, iż tego typu impreza organizowana była w Goniądzu po raz pierwszy, cieszyła się sporą popularnością, zarówno wśród najmłodszych przedstawicieli społeczności lokalnej, jak również wśród nieco starszych. W ramach akcji złożonych zostało 67 podarunków, które w drodze losowania znalazły swoich nowych właścicieli. W „Alchemii Daru” prezenty przybierały symboliczne znaczenie- liczył się pomysł oraz intencje. Równie cenne były zakupione drobiazgi, jak i własnoręcznie wykonany rysunek, czy też choinka.

Jak wskazuje nazwa imprezy, tego wieczoru wszyscy byliśmy alchemikami- swoimi podarunkami wprowadzaliśmy Innych w niecodzienny nastrój, czarowaliśmy na twarzach współtowarzyszy oznaki radości, zaskoczenia, czasem zakłopotania. Cel był jeden- poznanie alchemicznej, magicznej mocy prezentu i przekazanie jej drugiemu człowiekowi.
Miejmy nadzieję, że ta niecodzienna, czarodziejska siła podarunków, które trafiły do naszych rąk przyniosła nam szczęście, którego miarą było to, co podarowaliśmy Innym. W końcu w geście obdarowywania nie liczy się cena, najważniejszy jest wyraz radości na twarzy drugiej osoby. Część tej radości zostanie też po naszej stronie. I na tym właśnie według nas polega moc obdarowywania.
Serdecznie dziękujemy za udział w „Alchemii Daru”. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia. Do zobaczenia w następnym roku.

Katarzyna Zielińska

* Spotkanie zainspirowane projektem Pani Katarzyny Tomasiak (Słupsk)

Tag: , ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa