ZŁOTY JUBILEUSZ MATURA 1969 – 2019

wtorek, Luty 19, 2019
Autor: Marek Nowicki

ZŁOTY JUBILEUSZ MATURA 1969 – 2019
W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W GONIĄDZU
15 czerwca 2019r.
Spotkajmy się jeszcze raz …. 50 lat po maturze
Ważna jest pamięć..


Drogie Koleżanki i Koledzy
z okazji Złotego Jubileuszu Matury 1969r. w Liceum Ogólnokształcącym w Goniądzu gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszym święcie.
Wydarzenie główne odbędzie się 15 czerwca sobota 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Goniądzu.
Będziemy wspominać, śmiać się, śpiewać i „gadać” o tamtych czasach i nie tylko, będziemy cieszyć się swoją obecnością.

Buuuuuuuziaki dla wszystkich 🙂

*/Komitet Organizacyjny Złotego Jubileuszu – Grażyna Szymkiewicz – Halina Dobrydnio – Helena Roszczewska – Grzegorz Rokicki – Jerzy Wysocki i inni (nazwiska rodowe) kontakt z nami: Grażyna 601 277 087, Halina 535 655 119, Grzegorz 606 887 113/.
Będziemy na bieżąco informować o szczegółach i programie imprezy.

No i trochę reflesji:
..”Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych? Ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami? Ile listów, ile rozstań; ciężkich godzin w miastach wielu? I znów upór, żeby powstać, i znów iść, i dojść do celu.
Ile w trudzie nieustannym, wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? Ile chlebów rozkrajanych? Pocałunków? Schodów? Książek? Twe oczy jak piękne świece, A w sercu źródło płomienia, Więc ja chciałabym Twe serce, Ocalić od zapomnienia.(K.J.Gałczyński, Marek Grechuta)

Kochani, tak, doczekaliśmy tego złotego Jubileuszu naszej matury w 1969r. chociaż nie wszyscy. Piszę do Was po 50 latach od wielkiego wydarzenia w naszym życiu jakim była Matura w 1969 roku, która wprowadziła nas, młodzież Goniądza z tzw. „ogólniaka” klasy XI w dorosłość. Był to ostatni egzamin dojrzałości według starego systemu kształcenia, gdy całość obejmowała 11 klas od pierwszej do maturalnej. Łaskawa Opatrzność i dobry los pozwoliły nam przeżyć te lata, założyć rodziny, zrealizować swoje cele życiowe, pokonać trudności, ale też przeżyć ciężkie doświadczenia losowe. Teraz jesteśmy już w złotym senioralnym wieku, kochanymi i kochającymi rodzicami, dziadkami i babciami.
Gdy otrzymaliśmy świadectwa maturalne mieliśmy po 17 i 18 lat, „dostaliśmy skrzydła” i każdy poszedł swoją drogą z nadzieją że zrealizuje swoje marzenia.Wyszło różnie, bo marzenia rzadko się spełniają. Każdy jednak pragnął przeżyć życie najpiękniej, chcieliśmy kochać i być kochani, założyć rodzinę i mieć dzieci i osiągnąć to co najlepsze, bawić się, studiować, mieć ciekawą pracę, dobre miejsce do życia, zdobywać świat i wyrwać się na wolność z małego miasteczka.Byliśmy szczęśliwi i w tej euforii wszystko wydawało się możliwe, a nieosiągalne stało się realne. Wyfruwalismy w świat pełni nadziei, radości i naiwności, trochę lęku przed nieznanym nowym światem i doświadczeniami.
Czy pamietacie? – Za sobą zostawialiśmy nasze rodzinne domy, bliskich znajomych którzy nas znali i kochali. Zostawialiśmy Goniądz, nasze miasteczko, które przytulało zawsze w troskach i radościach, nasze ścieżki, las, rzekę, szkołę, stary i nowy rynek, kiosk RUCHu i budkę z pysznymi lodami pana Wojtkielewicza.
Rozstawaliśmy się także ze sobą, z koleżankami, kolegami z którymi byliśmy zżyci i przeżywaliśmy razem te wszystkie lata. Zostawialiśmy naszą szkołę, klasę i nauczycieli…
„Płynie, płynie nasza rzeka, płynie hen daleko gdzieś, nigdy, nigdy nie zaczeka, niesie nadbiebrzańską pieśń…”

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa