Zielono mam w głowie

środa, Luty 20, 2019
Autor: Sławomir Moczydłowski

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu Konkursie Młodzieżowych Interpretacji Teatralnych pod hasłem „Zielono mam w głowie”.

Konkurs skierowany jest do dzieci z oddziałów szkolno – przedszkolnych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu 27 marca 2019 roku.
Formuła jest otwarta. Impreza ma charakter konkursu, ale zależy nam przede wszystkim na rozwijaniu pasji i zainteresowań uczniów, co jest między innymi związane z wdrażanym przez nas nowatorskim Programem Twórczej Resocjalizacji.
Zabawa w teatr może być wielką przygodą dla uczniów, także dla tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Taka forma aktywności to sposób na wychowanie późniejszego widza teatralnego, to również okazja do wielokierunkowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Młodzież poszerza swoją wiedzę na temat literatury, rozwija wyobraźnię, staje się bardziej twórcza, bardziej wrażliwa na poprawną i wyrazistą wymowę.
Młodzi ludzie uczą się radzić sobie z tremą, stają się bardziej pewni siebie, mają szansę doświadczyć ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu. To w końcu także forma „terapii” dla osób wciągniętych przez Internet w wirtualne życie.
Podczas prezentacji utworu należy posłużyć się nie tylko głosem, ale też ruchem, gestem, mimiką oraz rekwizytem lub kostiumem. Chodzi o to, aby widza rozśmieszyć, wzruszyć lub zachwycić, ale nie pozostawić go obojętnym.

Wszelkie informacje o konkursie są na stronie internetowej www.mowgoniadz.pl- zakładka KONKURS.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa