Biebrza pokonała Tura

niedziela, Marzec 31, 2019
Autor: Marek Nowicki

Biebrza Goniądz pokonała ekipę z Bielska 2:0. Oba gole Biebrzy padły w pierwszej połowie meczu.

Biebrza po ostatniej wysokiej porażce w Grajewie podejmowała na własnym boisku wyżej notowaną w tabeli drużynę Tura. Mecz zaczął się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie obieli prowadzenie. Piłkę do bramki Gości skierował w sytuacji sam na sam z bramkarzem Aleksander Popławski. Wynik na 2:0 podniósł w 36. minucie Kamil Purta. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego skierował do siatki strzałem głową. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.
Druga część spotkania to dalsze ataki Biebrzy. Żółto-brązowi ostrzeliwali bramkę Tura, ale ich strzały lądowały obok lub na posterunku był Damian Plisiuk – bramkarz Gości. Nieliczne strzały z dystansu zawodników Tura (po jednym z dośrodkowań i strzale głową, piłka trafiła w poprzeczkę) bronił Kamil Ulman. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.
Był to kolejny wiosenny mecz, w którym zobaczyliśmy Biebrzę walczącą do ostatniej sekundy o jakże ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.