IX Wiosenne Prezentacje Artystyczne

sobota, Kwiecień 27, 2019
Autor: Marek Nowicki

26 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się IX Wiosenne Prezentacje Artystyczne zorganizowane przez filię PSM I st. w Goniądzu.

Koncert przygotowały i poprowadziły panie Elżbieta Rembelińska i Urszula Magnuszewska. Wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych z Goniądza i Moniek. Zaprezentował się zespół taneczny “Mikroklimat” i zespół wokalny “Alee Babki” z GOK w Goniądzu, oraz Big-Band z Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku.
Wiosenne Prezentacje Artystyczne to impreza, która od wielu lat promuje sztukę w szerokim tego słowa znaczeniu. . Ideą imprezy jest zaprezentowanie różnorodnej sztuki w wykonaniu młodych, ale również i dojrzałych artystów.
Tegorocznym “Prezentacjom” towarzyszyła wystawa ceramiki i malarstwa pani Doroty Czerepko. Wiersze o wiośnie zaprezentował pan Stanisław Bałdyga pisarz, poeta z Białogrąd.
Na uroczystość przybyły władze miasta, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście, rodzice młodych wykonawców. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali statuetki i dyplomy.
Podsumowaniem występów był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów szkoły muzycznej.
Organizatorzy składają podziękowania wszystkim wykonawcom oraz tym którzy pomogli w organizacji imprezy.
Sponsorzy:
Burmistrz Miasta Goniądz, Rada Rodziców przy PSM I st. w Goniądzu, Biebrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie “Partita” przy PSM I st. w Grajewie, Bank PKO BP, GOK w Goniądzu.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa