Imprezowy weekend w powiecie

piątek, Sierpień 20, 2010
Autor: Marek Nowicki

dgnatKoncerty Wałów Jagiellońskich, Shazzy i Modern Talking, targi sztuki ludowej, mistrzostwa Europy w sianokosach oraz jarmark kresowy „Święto Ziemniaka”… W najbliższy weekend powiat moniecki stanie się imprezowym centrum województwa.
Tak intensywnego pod względem rozrywki weekendu w powiecie monieckim jeszcze nie było. Zacznie się w sobotę w Biebrzańskim Parku Narodowym, którego dyrekcja organizuje Piąte Mistrzostwa Europy w Koszeniu Bagiennych Łąk. Na terenie Bagna Ławki przy wieży widokowej na Carskiej Szosie zawodnicy będą walczyć m.in. o nagrodę „Wójtowej Osełki i Koszyka Wójtowej”. Tego samego dnia w centrum Handlowo-Targowym Andrzeja Purty w Mońkach o 12.00 rozpocznie się cykl koncertów, podczas których wystąpi m.in. Rudi Schubert i zespół „Wały Jagiellońskie”. Okazją jest otwarcie sklepu Polskie Składy Budowlane „Mrówka”, 45-lecie praw miejskich Moniek oraz Święto Ziemniaka, które oficjalnie rozpoczyna się w niedzielę.
Główne atrakcje jarmarku kresowego „Święto Ziemniaka” zaplanowano na niedzielę. Tego dnia przed moniecką publicznością wystąpi “Modern Talking Reloaded”, legenda niemieckiego popu lat osiemdziesiątych ”. Grupa, która zagra w Mońkach, jako jedyna na świecie ma licencję na używanie oryginalnej nazwy. Nie będzie to jedyny muzyczny come back – organizatorzy zapowiadają też występ słynnej gwiazdy disco polo “Shazzy. Przewidziano też rozdanie pięciu tysięcy porcji “kartoflanki po moniecku”. W specjalnym wielkim garnku przez cały dzień będzie gotowana zupa ziemniaczana. Nad jej przygotowaniem będzie czuwał Teatr Kulinarny oraz znany z serialu “Świat według Kiepskich” Dariusz “Boczek” Gnatowski.
Tego samego dnia w Osowcu-Twierdzy odbędą się Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej “Sto Pomysłów dla Biebrzy”.

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

22 kwietnia 2019
Dzień Ziemi
Światowy Dzień Pieczarek

Archiwa