Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Ok Rozumiem! Dowiedz się więcej

Światowy Dzień Mokradeł

piątek, Luty 11, 2011
Autor: Marek Nowicki

87622 lutego obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł, święto obszarów podmokłych – czterdziestą rocznicę podpisania Konwencji Ramsar. W 1996 roku na listę Ramsar wpisany został Biebrzański Park Narodowy, jako obszar o szczególnym znaczeniu dla ptaków wodno – błotnych.
Z tej okazji, 11 lutego w Ośro­dku Inte­gra­cji Euro­pej­skiej i Pro­mo­cji Pod­la­sia, pracownicy Działu Edukacji Biebrzańskiego PN zorganizowali dla  uczniów Gimnazjum i Liceum w Goniądzu obchody tego święta. Podczas spotkania pracownicy parku przybliżyli znaczenie Bagien Biebrzańskich , a zaproszony gość Roman Rogoziński z Nadleśnictwa Augustów opowiadał o znaczeniu lasów dla ochrony wód i mokradeł. Młodzież rywalizowała w Quizie Walentynkowym oraz w układaniu jak największej liczby wyrazów z liter zawartych w nazwie „Orlik Grubodzioby” – ptak, któremu w BPN poświecony jest rok 2011.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

7 października 2015
Dziś nie ma żadnego święta...
Więcej w konkursy
Konkurs Piosenki Walentynkowej

13 lutego 2011r. godz. 10.00 Ośrodek Integracji Europejskiej i Promocji Podlasia w Goniądzu zaprasza uczniów klas szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich...

Zamknij