Światowy Dzień Mokradeł

piątek, Luty 11, 2011
Autor: Marek Nowicki

87622 lutego obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł, święto obszarów podmokłych – czterdziestą rocznicę podpisania Konwencji Ramsar. W 1996 roku na listę Ramsar wpisany został Biebrzański Park Narodowy, jako obszar o szczególnym znaczeniu dla ptaków wodno – błotnych.
Z tej okazji, 11 lutego w Ośro­dku Inte­gra­cji Euro­pej­skiej i Pro­mo­cji Pod­la­sia, pracownicy Działu Edukacji Biebrzańskiego PN zorganizowali dla  uczniów Gimnazjum i Liceum w Goniądzu obchody tego święta. Podczas spotkania pracownicy parku przybliżyli znaczenie Bagien Biebrzańskich , a zaproszony gość Roman Rogoziński z Nadleśnictwa Augustów opowiadał o znaczeniu lasów dla ochrony wód i mokradeł. Młodzież rywalizowała w Quizie Walentynkowym oraz w układaniu jak największej liczby wyrazów z liter zawartych w nazwie „Orlik Grubodzioby” – ptak, któremu w BPN poświecony jest rok 2011.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

8 lutego 2016
Dziś nie ma żadnego święta...
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zimowy spis nietoperzy

Nie­to­pe­rze, ze względu na brak poży­wie­nia prze­sy­piają zimę, a na zimo­wi­ska wybie­rają naj­czę­ściej nie prze­ma­rzające  pod­zie­mia. Twier­dza Oso­wiec jest naj­więk­szym...

Zamknij