Wiosenne Prezentacje Artystyczne

piątek, Kwiecień 8, 2011
Autor: Elżbieta Rembelińska

38006 kwietnia w auli Zespołu Szklono-Przedszkolnego w Goniądzu odbyły się „Wiosenne Prezentacje Artystyczne”. Organizatorem koncertu była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. S. Bacha w Grajewie Filia w Goniądzu. Wystąpili w nim uczniowie Szkół Muzycznych z Ełku, Goniądza oraz Dziecięcy Zespół Taneczny “Mikroklimat”. Wiosenne Prezentacje Artystyczne to początek cyklicznych spotkań, na których młodzi artyści sztuki w szerokim tego słowa znaczeniu (muzyka, taniec, śpiew, poezja, itd..) będą mogli wymieniać się swoimi umiejętnościami, doświadczeniem. Zetknięcie się tak różnorodnych dziedzin sztuki to jak dynamit do twórczego, kreatywnego rozwoju artystycznego, to miejsce gdzie rodzą się nowe pomysły, przyjaźń i miłość do sztuki.
Tym razem na scenie wystąpili uczniowie z PSM I i II st. w Ełku: Kinga Kozaczek, Alicja Duba i Szymon Augustynowicz (klasa skrzypiec). Szkołę Muzyczną z Goniądza reprezentowali: Bartosz Jabłoński, Michał Matwiejczyk, Michał Kulesza, Marcin Kotliński, Antonina Szwarc, Urszula Zawadzka (kl. skrzypiec i fortepianu) oraz trzy zespoły skrzypcowe. Dwa najnowsze układy taneczne zaprezentował Mikroklimat. Soliści i zespoły przygotowywały sie pod kierunkiem: Elżbiety Rembelińskiej, Urszuli Magnuszewskiej, Agnieszki Fromm, Doroty Zielińskiej i Joanny Jabłońskiej.

[media id=61 width=320 height=240]

Najbliższe plany:
Jeszcze w kwietniu uczniowie Szkoły Muzycznej w Goniądzu będą koncertować w Grajewie i Mońkach a w maju przewidujemy koncert z okazji Dnia Matki i Koncert Dyplomantów.

[nggallery id=345]

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa