Próby przed koncertem

piątek, Czerwiec 10, 2011
Autor: Adam Grabowski

8478Już w najbliższą sobotę, 11 czerwca odbędzie się Koncert Jubileuszowy naszych najstarszych zespołów artystycznych połączony ze zjazdem byłych członków tych zespołów. Swój udział w jubileuszu zadeklarowało ok. 100 byłych tancerzy i wokalistów. Nie tylko zadeklarowali udział w zjeździe, ale część najstarszych wokalistów i tancerzy z naszych zespołów wypełni pierwszą część programu tego niesamowitego koncertu.
Na scenie widowiskowej Ośrodka Kultury usłyszymy „Nadbiebrzańskie Nutki” sprzed 47 lat i obejrzymy tańce rzeszowskie i lubelskie w wykonaniu tancerek i tancerzy „Biebrzy” sprzed 10, a nawet 20 lat! Pierwsze próby dawnych składów rozpoczną się po spotkaniu towarzyskim uczestników zjazdu jubileuszowego w piątek, 10 czerwca o godz.18.00 i trwać będą pewnie do świtu.
[nggallery id=380]
Do koncertu solidnie przygotowują nowe programy również najmłodsze grupy „Nadbiebrzańskich Nutek” i Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”.
[nggallery id=377]
Najwięcej obowiązków i pracy spoczywa, jak zawsze na organizatorach – pracownikach Ośrodka Kultury. To nie tylko próby, opracowanie i przygotowanie muzyki, choreografii, odtwarzanie dawnych piosenek, ale przygotowanie dekoracji, wystawy okolicznościowej, całonocnego spotkania towarzyskiego po koncercie, przygotowanie pomieszczeń, przyjęcie oficjalnych gości i władz, którzy licznie zapowiedzieli swój udział.
Jubileusz „Biebrzy” i „Nutek” jest największym tegorocznym wydarzeniem artystycznym w Goniądzu. Jest świętem kultury naszej małej ojczyzny – naszego Goniądza. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Goniądza na to świętowanie. Ten koncert jest dla Was, bez zbędnych zaproszeń.
Sobota, 11 czerwca godz.15.00
Sala widowiskowa Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

2 komentarze do “Próby przed koncertem”

  1. Stanley S.

    Powodzenia na scenie Goniądzkim Dinozaurom… jestem z Wami…

    #705
  2. Edward

    Jestem z Wami -trzymam kciuki.

    #700

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa