Koncert Jubileuszowy

niedziela, Czerwiec 12, 2011
Autor: Sławomir Moczydłowski

8778Oj działo się działo na Koncercie Jubileuszowym „Nadbiebrzańskich Nutek” i ZPiT „Biebrza”. Uroczystość rozpoczął „Chór znad Biebrzy” utworem „Gaude Mater Polonia”. Na scenie wystąpiły „Nadbiebrzańskie Nutki” z lat 60 – 70 dziewczęta z pierwszych składów: Krystyna Rosińska, Basia Stanisławczyk, Krystyna Cioch, Halina Dobrydnio, Aldona Roszczewska, Basia Kulikowska, Ola Sobotko, Mariola Rokicka, Maria Sobolewska, Jolanta Klimaszewska, Grażyna Szymkiewicz i Janusz Sobolewski (w duecie ), Maria Sobolewska, tercet – Adam Kulikowski i Ola Sobotko, Janusz Sobolewski. 
„Nadbiebrzańskie Nutki” lata  80-te: Gosia i Agnieszka Sosnowskie, Joanna Zabuska,  Asia Potocka, Jolanta Trojanek, Marta Siwmionko, Barbara Konopka. “Nadbiebrzańskie Nutki” lata 90-te, Anna Maria Kozłowska z arią “Lachia chio pianga”, której akompaniowała Mariola Rokicka. „Nadbiebrzańskie Nutki” 2000 – 2005: Sara, Amira, Patryk Dziekoński. 
W drugiej części koncerua sceną zawładną ZPiT „Biebrza”. Wystąpili obecni członkowie i ci, którzy kiedyś należeli do zespołu. Zespół Pieśni i Tańca “Biebrza” ma 25 lat. Przez zespół przewinęło się ponad 200 młodych tancerek i tancerzy.
Byli wychowankowie i obecni członkowie zespołów „Nadbiebrzańskie Nutki” i „Biebrza” wspólnie zaśpiewali na zakończenie Koncertu piosenkę skomponowaną przez założycielkę „Nutek” panią Lucynę Drugowiec – „Rzeka” – hymn Goniądza.


Zespoły artystyczne o tak bogatych ambicjach i wielkich osiągnięciach, budzą powszechny podziw, napawają wielką radością i dumą. Trwały wkład w tworzeniu wartości kultury, w szczególności kultury muzycznej, jest wielką zasługą założycieli Lucyny Drugowiec, Janiny i Adama Grabowskich. Koncert Jubileuszowy to podsumowanie pracy państwa Grabowskich. Od wielu lat prowadzą zespoły „Nadbiebrzańskich Nutek” i „Biebrzy”: nie ulegają doraźnym modom, spektakularnym trendom, nie starają się być nowocześni za wszelką cenę. Uczą młodych artystów szacunku do tradycji i do profesjonalnych umiejętności. Tych, którzy podziwiają ich wysiłki jest coraz więcej, dlatego dorobili się wdzięcznej i życzliwej publiczności. Gorące życzenia dalszych sukcesów artystycznych w kraju i na świecie. Kochającej publiczności, kondycji zawodowej w utrzymaniu stałego, wysokiego poziomu profesjonalnego, w dniu Jubileuszu złożyli; Mieczysław Baszko Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Burmistrz Goniądza Tadeusz Kulikowski, Wiesław Dąbrowski choreograf WOAK w Białymstoku.
[album id=22 template=extend]

Tag: , ,

5 komentarzy do “Koncert Jubileuszowy”

 1. Mnie ostatecznie to się bardzo podobało.
  Rewelacja, innego słowa nie znajduję.
  Państwo Grabowscy to wielcy ludzie.
  Pozdrawiam imprezowiczów, do zobaczenia za kilka lat.

  #718
 2. Karol G.

  Bardzo było miło i sympatycznie. A móc tańczyć po 17 latach przerwy to uczucie nie do opisania. To był ogromny zaszczyt, a wspomnienia pozostaną… Jeszcze raz dziękuję. 🙂

  #707
 3. tawilk

  Gratulacje moim koleżankom: Basi Stanisławczyk, Marysi Sobolewskiej i Aldonce Roszczewskiej (to są dziewczyny z mojej klasy)
  Prawdę mówiąc, nie poznałabym Was. Tzn Basię tak, ponieważ w ubiegłym roku miałam przyjemność się z nią spotkać w Białymstoku. I tak się złożyło, że w ten weekend przejeżdżałam przez Goniądz i szkoda, że nie wiedziałam o tej imprezie.
  Basiu, znowu byłam u brata na tej samej działce i wczoraj wróciłam do Olsztyna
  Z pozdrowieniami
  Teresa Bujnowska

  #706
 4. Edward

  Wspaniale wydarzenie artystyczne!!! Moj sluch chlonal harmonie dzwiekow ,a wzrok zachwycila roztanczona rewia kolorow Ojczystych i Ukrainy.Ziarno artystyczne P.Lucyny Drugowiec wzroslo silnie i zostalo rozkrzewione przez P.P. J.A.Grabowskich z widocznym skutkiem na filmie i zdjeciach. Nutki sa w wieku dojrzalym, ale P.Grazyna Szymkiewicz i P.Janusz Sobolewski sa nieomylnie rozpoznawalni , a Ich glosy brzmia jak przed laty. Gratuluje Pomyslodawcom spotkania, gratuluje Wladzy i Mieszkancom sympatycznej Goniadzkiej Ojczyzny.

  #704
 5. Z.Okulczyk

  Fajnie było to zobaczyć w niedzielny poranek.Internet to potęga.Pozdrowienia dla wszystkich.

  #702

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa