100-lecie O.S.P. w Goniądzu

poniedziałek, Lipiec 4, 2011
Autor: Marek Nowicki

1990Nie szukają wymówek, gdy mają spełnić swój obowiązek. Zaakceptowali strach, idą naprzód mimo walenia serca, które mówi: zawróć. To oni ochotniczo, lecz z trudem i wysiłkiem pokonują przeszkody i opory. Strażacy, świętowali swoje 100 – lecie istnienia.
W niedzielę 3 lipca odbyły się uroczystości z okazji wspaniałego jubileuszu, 100-lecia OSP w Goniądzu. Był to szczególny dzień dla całej społeczności strażackiej z terenu gminy Goniądz. Obchody 100-lecia jednostki w Goniądzu były okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla strażaków. W uroczystościach uczestniczyły rodziny, władze miasta i gminy, powiatu, zaproszeni goście i mieszkańcy. Podczas uroczystości nawiązano do pierwszych lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Jej historia sięga czasów zaborów.

[media id=86 width=320 height=240]

Naszym strażakom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków. Za ciągłe wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.
Życzymy Wam, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

19 kwietnia 2019
Dziś nie ma żadnego święta...

Archiwa