Świat podwodny Biebrzy „Zobacz to sam”

niedziela, Sierpień 28, 2011
Autor: Marek Nowicki

nurekKolejna, coroczna impreza nurkowa połączona z nadaniem „Patentu Meandertalczyka” dla dzieci i młodzieży zorganizowana przez Biebrzański Klub Płetwonurków „Meander” przebiegła w atmosferze oczekiwania na nowe doznania związane z ich Biebrzą, w której pływali lub przynajmniej chlapali się od dziecka.
Większość z nich nigdy nie miała okazji zajrzeć do wnętrza tej rzeki, więc wrażenia były potęgowane fantazją nabytą w ciągu 9 – 19 lat, bo tyle mieli odważni, a było ich 15-stu z Goniądza, Moniek, Białegostoku, okolicznych wsi, a nawet Japonii:
Jakub Bierć 17 lat
Damian Szklanko 19 lat
Kacper Krysiewicz 14 lat
Jacek Wysocki 14 lat
Adam Szmurło 15 lat
Sebastian Jankowski 9 lat
Akio Henmi 19 lat
Krzysztof Jankowski 14 lat
Mateusz Mroczek 16 lat
Mateusz Sienkiewicz 15 lat
Anna Wysocka 11 lat
Izabela Mroczko 12 lat
Hubert Karwowski 14 lat
Krzysztof Rafałko 13 lat
Tomasz Rafałko 16 lat
W tajemniczy, podwodny świat Biebrzy adeptów nurkowania wprowadzali Robert Makuła i Paweł Hołdakowski, co uwiecznił przy pomocy podwodnej kamery Henryk Szydłowski.
Niektórzy z tych, którymi od początku wakacji opiekował się Robert Makuła, zostali wstępnie zakwalifikowani do II Sprawdzianu Umiejętności Płetwonurków, który odbędzie się 03 września 2011 na tej samej plaży w Goniądzu. Będzie to konfrontacja umiejętności weteranów mistrzostw Polski, Europy i Świata z nowicjuszami w podwodnym świecie.
Impreza, odbywająca się od 2008 roku dzięki życzliwości i wsparciu Tadeusza Kulikowskiego, burmistrza Goniądza, nabiera powoli rangi i wpisuje się na stałe w coroczny kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta i gminy.
Osobiście jestem bardzo podbudowany postawą Pawła Hołdakowskiego, doświadczonego instruktora nurkowania, który po 3- godzinnym przebywaniu w skafandrze już miał się przebierać, jednakże poproszony przeze mnie o pozostanie jeszcze jako asekuracja dla dwójki dzieci, które przyszły pod koniec całej imprezy, odpowiedział mi tymi słowami: „nie ma sprawy, dzieciom się po prostu nie odmawia”.

Mirosław Kobeszko

[album id=24 template=extend]

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

20 czerwca 2019
Światowy Dzień Uchodźcy

Archiwa