Zespół Pieśni i Tańca “Biebrza” poznaje “Polesia czar”

piątek, Maj 22, 2009
Autor: Marek Nowicki

polesie“Polesie i Podlasie polubić da się – poznajemy naszych sąsiadów” to nazwa projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, który uzyskał akceptacje i dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. W ramach programu NCK „ Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży” na Ukrainę wyjeżdża 45 – osobowa grupa młodzieży szkolnej z Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza” i z „Nadbiebrzańskich Nutek”.

Ogłoszenia i reklama na Szuwarach

Na Polesiu w Równem goniądzka młodzież będzie prezentowała naszą regionalną kulturę, walory turystyczne i przyrodnicze Doliny Biebrzy w formie specjalnie przygotowanego koncertu i prezentacji multimedialnej w Pałacu Młodzieży. Przez 7 dni nasi młodzi artyści poznają również „Polesia czar” ; jego historię, zabytki i atrakcje turystyczne a przede wszystkim swoich rówieśników i zapoznają się z ich językiem. Na zakończenie – całodzienny pobyt we Lwowie poświęcony zwiedzaniu najciekawszych polskich zabytków i nekropolii. Chłopcy z goniądzkiego gimnazjum żartują, że sprawdzą również stan przygotowań Lwowa do „Euro 2012” i przekonają się czy tak jak w piosence „Tylko we Lwowie” są tam „panny słodziutkie, jak sok, czekuliada i mniód”.
Już pod koniec maja nastąpi druga część Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, tego największego projektu Goniądzkiego Ośrodka Kultury. Do Goniądza przyjeżdżają z rewizytą 48 – osobowa grupa młodzieży ukraińskiej z Równego. Będą to zespoły folklorystyczne „Rankowa Rosa” i Zespół „Drużba”. Zwiedzać będą najciekawsze miejsca w naszej gminie; Biebrzański Park Narodowy i Twierdzę Osowiec poznając nasz region i jego historię.
W piątek 22 maja przeddzień wyjazdu na Ukrainę odbyła się w goniądzkiej Hali Sportowej premiera programu prezentowanego w Równem.

Adam Grabowski

Miejsce

[nggallery id=32]

Tag: , ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa