Wielkie Otwarcie Gospody Bartla

niedziela, Maj 24, 2009
Autor: Marek Nowicki

Jeszcze nie do końca zostały uprzątnięte resztki spalonej Karczmy, a w niedzielę 24 maja, po kilku miesiącach przerwy, w Bartlowiźnie zjawiły się ponownie tłumy gości. Przywiodła ich w dużej mierze ciekawość i chęć zobaczenia na własne oczy jak wygląda nowa Gospoda Bartla. Pogoda dopisała.
Na uroczystość otwarcia do Goniądza przyjechali między innymi właściciele zabytkowych motocykli oraz wędkarze.

Ogłoszenia i reklama na Szuwarach
Zwycięzcą zawodów wędkarskich i zdobywcą telewizora LCD został pan Tomasz Dzienis. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się nowa Gospoda i ustawione w jej wnętrzu stoiska na których można było obejrzeć wytwory rękodzieła i twórczości ludowej oraz zakupić pamiątki związane z Biebrzą. Dzieci mogły obejrzeć swoich rówieśników z zespołu Mikroklimat, a potem baraszkować na dmuchanej zjeżdżalni lub przejechać się bryczką ciągniętą przez kucyka.
Widać wyraźnie, iż Gospoda podobnie jak Karczma staje się istotnym i trwałym elementem naszego goniądzkiego krajobrazu. Po przerwie spowodowanej pożarem, można znowu z gośćmi wybrać się na spacer – jak zachęcał dzisiejszy wodzirej – na małe piwko nad Biebrzę.
6 czerwca kolejna biesiada, tym razem główną atrakcją będzie kabaret KOŃ POLSKI.

Otwarcie Gospody

Po kilku miesiącach przerwy, w Bartlowiźnie zjawiły się ponownie tłumy gości. Przywiodła ich w dużej mierze ciekawość i chęć zobaczenia na własne oczy jak wygląda nowa Gospoda Bartla.

45 Zdjęć (cia)

Mikroklimat

Na otwarciu wystąpił Dziecięcy Zespół Taneczny MIKROKLIMAT działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu ,którego założycielem oraz instruktorem tanecznym jest pani Dorota Zielińska.

37 Zdjęć (cia)

Zawody wędkarskie

W zawodach wędkarskich zorganizowanych na stawach Bratlowizny zwyciężył pan Tomasz Dzienis, drugie miejsce zajął Marcin Frąckiewicz, a trzecie Sebastian Kos. Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Moniecki - Zbigniew Męczkowski i Henryk Bartlewski.

20 Zdjęć (cia)

 

Miejsce

Tag: , , ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

8 lutego 2016
Dziś nie ma żadnego święta...
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zespół Pieśni i Tańca “Biebrza” poznaje “Polesia czar”

"Polesie i Podlasie polubić da się – poznajemy naszych sąsiadów" to nazwa projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, który uzyskał...

Zamknij