Wigilia i jasełka w szkołach

czwartek, Grudzień 22, 2011
Autor: Sławomir Moczydłowski

1013Tradycją okresu Bożego Narodzenia jest organizowanie w okresie przedświątecznym wigilii szkolnych. Takie właśnie uroczystości odbyły się między innymi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goniądzu, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym i Szkole Podstawowej we Wroceniu.
Na organizowanych spotkaniach  nie zapomniano o tradycyjnych zwyczajach. Jak co roku  odbyły się tradycyjne jasełka, które przygotowali uczniowie  pod czujnym okiem nauczycieli, księży i katechetów.
Wigilie przebiegały w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw, a dookoła rozbłysły świąteczne dekoracje.
Dzięki tym miłym akcentom  wszyscy poczuli już klimat najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świat Bożego Narodzenia.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Szanowni Państwo, Urząd Miejski w Goniądzu oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, informuje, iż w dniu 30 listopada 2015 r., w związku z zakończeniem prac rozbudowy systemu ostrzegania i alarmowania ludności województwa podlaskiego oraz weryfikacji sprawności działania systemu, w godz. 10.00 - 11.00, na terenie miasta Goniądz, zostaną uruchomione syreny alarmowe. Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

Kalendarz Świąt Nietypowych

29 listopada 2015
Dzień Chorążego
Dzień Bez Kupowania
Międzynerodowy Dzień Solidarności Z Palestyńczykami
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie opłatkowe

Nie tylko taneczne, ale i wokalne, recytatorskie oraz poetyckie zdolności wykazały dzieci z zespołu Mikroklimat podczas opłatkowego spotkania grupy. Oprócz...

Zamknij