Będzie zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Goniądzu!

poniedziałek, Styczeń 9, 2012
Autor: Adam Grabowski

0806
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Goniądza wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych podjęli się organizacji III Zjazdu Absolwentów LO w Goniądzu. Okazją do organizacji zjazdu jest 60-ta rocznica istnienia szkoły. W 1952 roku szkołę ukończyli pierwsi absolwenci.
Na spotkaniu zarządu towarzystwa z dyrektorami zespołów szkół ustalono termin, program zjazdu, podział obowiązków, koszty oraz wiele spraw organizacyjnych.
Przygotowaniami do zjazdu kierować będzie ze strony Towarzystwa Adam Grabowski jego prezes a ze strony zespołu szkół Anna Zajączkowska – dyrektor zespołu szkół. III Zjazd Absolwentów odbędzie się w dn. 6 – 8 lipca 2012 r. Poza główną uroczystością 7 lipca i licznymi spotkaniami towarzyskim, program przywiduje zasadzenie Dębu Pamięci mjr Węgielnego, odsłonięcie okolicznościowej tablicy, odwiedzenie przez delegacje klasowe grobów profesorów spoczywających na miejscowym cmentarzu, koncert w wykonaniu absolwentów. Przygotowane będą wystawy okolicznościowe oraz wydany będzie album „Wspomnień szkolnych czar” z okazji 60-ciolecia LO poświęcony profesorom, uczniom i historii szkoły.
W swej historii liceum przeżyło wiele wzlotów i upadków. Wielokrotnie podejmowano próby likwidacji naszej szkoły. Obecnie największym niebezpieczeństwem dla szkoły jest niż demograficzny zbliżający się wielkimi krokami który zmiata coraz większą liczbę małych szkół w małych miejscowościach. Ostateczną decyzję o dalszym jej istnieniu podejmą jednak rodzice, albo za nich, ich dzieci – absolwenci naszego gimnazjum, marzący o „uniezależnieniu się” od miejscowych nauczycieli, wyrwaniu się spod rodzicielskiej kurateli i większej wolności w większym mieście.
Wśród absolwentów goniądzkiego liceum są zwykli, porządni ludzie i ludzie którzy osiągnęli duże sukcesy zawodowe i naukowe. Los rzucił ich po całym kraju i świecie. Spotkają się oni ze swoimi koleżankami i kolegami wspominając cudowne lata swojej młodości i swoich profesorów. Przyszłość goniądzkiego liceum nie będzie obojętna jej absolwentom. Chcą oni, aby zjazd był przesłaniem kierowanym do uczniów goniądzkiego gimnazjum i do ich rodziców, do nauczycieli, przesłaniem o tym, że o wartości człowieka, jego wykształceniu nie decyduje szkoła którą wybrał, ale jego intelekt oraz cechy osobowe kształtowane głównie przez rodziców, a przede wszystkim wpojone mu wcześniej wartości oraz takie cechy jak pracowitość i kultura osobista.
Apel do absolwentów: powiadomcie swoich, wszystkie swoje koleżanki i kolegów z klasy o terminie zjazdu, wyciągnijcie swoje stare fotografie z czasów szkolnych i udostępnijcie je do skopiowania, lub wyślijcie w pliku cyfrowym pocztą elektroniczną.
Wkrótce zamieścimy bardziej szczegółowe informacje o programie, formie zgłoszenia, kosztach itp.
Kontakt do organizatorów:
– Anna Zajączkowska – Dyrektor ZSOiZ w Goniądzu Tel. 85 738 0142
– Adam Grabowski – Prezes TPG Tel. 85 738 0021
[nggallery id=486]

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa