Podsumowanie pleneru malarskiego

czwartek, Styczeń 12, 2012
Autor: Sławomir Moczydłowski

728W październiku 2011 roku po raz siódmy odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym “BARTLOWIZNA” Międzynarodowy Plener Malarski. Jego organizatorami byli: Podlaskie Stowarzyszenie Promocji Sztuki, Warszawski Okręg Związku Polskich Artystów Plastyków, Kongregacja Przemysłowo-Handlowa Okręgowej Izby Gospodarczej. Jego efektem jest między innymi kilka obrazów, opiewających uroki nadbiebrzańskiego krajobrazu, które ozdobiły ściany nowej gospody. Tradycją plenerów jest również współpraca artystów malarzy z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mońkach prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
W dniu 12 stycznia odbyło się spotkanie, na którym artyści obdarowali świątecznymi prezentami niepełnosprawną młodzież. Spotkanie zostało uświetnione występem „Nadbiebrzańskich nutek”. Jak powiedział Pan Eugeniusz Wiszniewski, jeden z organizatorów pleneru: „Wszyscy mamy nadzieję, iż za rok znowu będziemy mogli zawitać do Bartlowizny i Goniądza”.
[nggallery id=488]

Tag: , ,

Komentowanie zakończone.

W dniu 20.11.2018r. w godz. 8-16 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z awarią na stacji uzdatniania wody w Goniądzu. Za utrudnienia przepraszamy. Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu mgr Marcin Bielski

Kalendarz Świąt Nietypowych

20 listopada 2018
Dzień Uprzemysłowienia Afryki

Archiwa