II Piknik Rodzinny

wtorek, Sierpień 28, 2012
Autor: Milena Kucharczyk

24926 sierpnia przy Kościele Matki Boskiej Anielskiej w Downarach odbył się zorganizowany przez mieszkańców parafii, Radę Rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Downarach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goniądzu II Piknik Rodzinny „A w niedzielę przy kościele..”. Przedsięwzięcie to wspaniała okazja do spotkania się parafian, którzy w ferworze codziennych spraw i obowiązków nie mają chwili na podobną integrację. Na Pikniku nie brakowało też gości z województwa i turystów. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była zawsze gorąca. Na piknikowej scenie prezentowały się zespoły: Dzieciaki z Downarskiej Paki, Nadbiebrzańskie Nutki z Goniądza, Seniorzy znad Biebrzy z Goniądza, Duet Maria i Leszek z Goniądza, Pogodna Jesień z Moniek, Zespół Folk, Formacja Tańca Nowoczesnego SECRET z Jaświł, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jasionówki a wieczorne ognisko wzbogacił zespół Mejk z Białegostoku.
Uczestnicy Pikniku brali udział w wielu konkursach i turniejach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: Turniej o Puchar Starosty Monieckiego – Super Rodzina, Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Goniądz – Najzaradniejsza Gospodyni i Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Goniądz – Najsilniejszy Gospodarz. Odbyły się konkursy: w przeciąganiu liny, na mistrza hula-hop, loteria fantowa, konkurs dziergania na drutach i wiele innych.
Hitem pikniku okazało się Rogate Ranczo, którego mieszkańcy zachwycały nie tylko najmłodszych. Zyski ze sprzedaży frykasów grillowych i słodkości przygotowanych przez gospodynie przeznaczone zostaną na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci ze Szkoły
Podstawowej w Downarach.
Piknik w Downarach to wspaniały przykład fantastycznej współpracy wielu ludzi i organizacji, którym bliskie jest podtrzymywanie poprawnych więzi społecznych, lokalnych i rodzinnych. Piknik Honorowym Patronatem objęli: Proboszcz Parafii Matki Boskiej Anielskiej w Downarach, Starosta Moniecki i Burmistrz Goniądza.
[nggallery id=600]

Organizatorzy Pikniku pragną podziękować wszystkim sponsorom.
Puchary ufundowali: Starosta Moniecki – Joanna Kulikowska, Burmistrz Goniądza – Tadeusz Kulikowski
Nagrody w konkursach ufundowali:
Pan Andrzej Purta –Monieckie Centrum Handlowe, Sklep NEONET w Mońkach, Zbigniew Kropiwnicki „Eko-Pasz” w Mońkach, Firma SOYMAX i ROL-POL w Mońkach, Zbigniew Stypułkowski – PPHU „Karolina”.
Sponsorzy skakańców – dmuchańców dla dzieci – Andrzej Bednarek „ LTL” Białystok, Firma DONOPA z Białegostoku, GKRPA w Goniądzu.
Sponsorzy upominków do zabawy fantowej i nagród dla dzieci: Anna i Piotr Milewscy-stacja paliw i sklep w Owieczkach , BS w Mońkach, Pani Bogusława Sokołowska – sklep spożywczy, pani Joanna Hinz, BGŻ w Mońkach, PZU, pan Jerzy Koźbiel, sklep WIGO, pan Krzysztof Pochodowicz, Pani Joanna Hinz, Pan Józef Bielski, Sklep WIGO, PZU w Grajewie,
Sponsorzy kiełbasek i mięsa na grill – pan Andrzej Maciorowski, GKRPA w Goniądzu,
Sponsorzy poczęstunku dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych: Ks. Proboszcz słodycze i napoje, pan Józef Bielski – napoje, piekarnia REVMOD i SOBIESKI- pączki i słodkie bułeczki.
Sponsorzy „wiejskich frykasów ” i innych potraw: gospodynie parafii downarskiej, piekarnia SOBIESKI i REVMOD, pan Czesław Kuprel – sery Agrohurt Mońki, sklep TOPAZ, Anna i Piotr Milewscy
[nggallery id=602]
Dziękujemy również panu Burmistrzowi Moniek, Dariuszowi Gwiazda i Dowódcy Jednostki Wojskowej w Osowcu – Bogdanowi Oźlańskiemu , za użyczenie namiotów oraz Panu Januszowi Michalak za pomoc w rozstawieniu namiotów, panu Adamowi Jędrys za usługi transportowe, Wolontariuszom Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA w Białymstoku za organizację kącika dla najmłodszych, zespołom muzycznym i tanecznym które nieodpłatnie umiliły przybyłym na piknik gościom chwile swoim repertuarem, Policji z Komendy Powiatowej w Mońkach za to że czuwali nad bezpieczeństwem uczestników pikniku.
W naszych podziękowaniach pamiętamy także o Pracownikach KRUS Grajewo i Spółki BIOM z siedzibą w Dolistowie Starym oraz wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój udział w organizację pikniku.

Dziękujemy!

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa