III Ogólnopolski Kongres Pracowników z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych

sobota, Październik 20, 2012
Autor: Sławomir Moczydłowski

3059W dniach 17-19 września w Młodzieżowym Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu odbył się III Ogólnopolski Kongres Pracowników z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wzięło w nim udział prawie 60 pedagogów z placówek z całej Polski. Kongres był zorganizowany we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie i Wyższą Szkołą Nauk Społecznych „Pedagogium” w Warszawie.
Psycholodzy, pedagodzy, wychowawcy doskonalili swoje umiejętności z zakresu pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie. Uczestniczyli w warsztatach z zakresu twórczej resocjalizacji rozwijając swoje kompetencje z zakresu dramy i plastykoterapii.

[media id=170 width=320 height=240]

Na zakończenie stawili czoła trudnej sztuce teatralnej. Warsztaty poprowadziła Dorota Bierkowska, aktorka grająca miedzy innymi w Barwach Szczęścia.
Część pedagogów miała możliwość wyjazdu na wizytę studyjną do Wilna, gdzie odwiedzili placówkę resocjalizacyjną dla dziewcząt. Przed wyjazdem uczestnicy Kongresu mogli odwiedzić goniądzkie Centrum i bezpośrednio zapoznać się z efektami już realizowanych nowatorskich projektów edukacyjnych.
Wszyscy byli zachwyceni urokami biebrzańskiej przyrody i podkreślali, ze wrócą do Goniądza w wakacje.
[nggallery id=613]

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa