Biebrza Wczoraj i Dziś

wtorek, Listopad 13, 2012
Autor: Marcin Siuchno

W trakcie kolejnego pokazu filmowego w naszej siedzibie mieliśmy przyjemność obejrzenia dzieła Joanny Wierzbickiej i Macieja Faflaka „Biebrza wczoraj i dziś”. Dla starszych film ten był przypomnieniem minionych lat, gdy Dolina Biebrzy była usiana stogami, a nieliczni przyrodnicy i turyści budzili sensację, i lekki uśmiechy pobłażania. Dla młodzieży, niepamiętającej tamtych czasów była to okazja do wyjątkowej i nostalgicznej podróży w przeszłość. Mimo iż większość uczestników znała prezentowany film, wspólnie orzekliśmy, iż oglądanie go we wspólnym gronie to cenne doświadczenie. Bo i goście byli niecodzienni. Przy Dolistowskiej zebrali się przyrodnicy- zawodowcy i amatorzy, miłośnicy piękna i regionu, starsi, jak i Ci najmłodsi.
Dla dorosłych wieczór był okazją do rozmów z przyjaciółmi i nawiązywania nowych kontaktów. Wymianą doświadczeń i pomysłów. Najmłodsi, dla których dorośli oglądający film byli zjawiskiem dziwnym i niezrozumiałym, zajęli się tworzeniem modeli i szkiców, nowych wspaniałych gatunków ptaków.
Przyjacielska i radosna atmosfera pokazu była dla jego organizatorów największą nagrodą. Ale jaka miała być, gdy w jednym miejscu zebrali się ludzie z pasją i energią. Bo czego, jak czego, ale energicznych ludzi z pasją nad Biebrzą nie brakuje.
Dziękujemy za miło spędzony wieczór i zapraszamy na kolejne filmowe spotkanie, które odbędzie się już za dwa tygodnie.
A więc do zobaczenia przyjaciele!

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa