Ogólnopolskie Mistrzostwa Łyżwiarskie „Nad Biebrzą”

poniedziałek, Luty 25, 2013
Autor: Marek Nowicki

053W niedzielę 24 lutego na stawach Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowe “Bartlowizna” w Goniądzu Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego zorganizowała Ogólnopolskie Mistrzostwa Łyżwiarskie “Nad Biebrzą”.
W zawodach wzięło udział trzynaście osób, dwie kobiety i jedenastu mężczyzn. Każdy z uczestników miał do pokonania odcinek wyznaczonej trasy, który musiał przebyć dwukrotnie, a najlepszy czas przejazdu brany był do końcowej klasyfikacji. Okazałe puchary z rąk Prezesa Fundacji Arkadiusza Studniarka, oraz Zarządu Elżbiety Ciborowskiej i Pawła Linko otrzymali: Damian Szklanko i Agnieszka Mróz.
Ostateczna kolejność Mistrzostw była następująca:
Kobiety – 1. Agnieszka Mróz
2. Iga Anna Muszyńska
Mężczyźni – 1. Damian Szklanko
2. Paweł Popławski
3. Wojciech Wiszowaty
4. Krzysztof Kopeć
5. Sylwester Szklanko
6. Mariusz Dec
7. Mateusz Borawski
8. Łukasz Hapoń
9. Karol Szydłowski
10. Klaudiusz Szypcio
11. Zdzisław Mróz
W przerwie między przejazdami strażacy Państwowej Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach zaprezentowali ćwiczenia ratownicze polegające na wyciągnięciu osoby, pod którą załamał się lód – pokaz prowadził Tomasz Zabłudowski.
Przybyli na zawody mieli również możliwość obejrzenia psa policyjnego w akcji. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku opowiadali o tresurze psów i warunkach do przyjęcia dowolnego psa do służby. Natomiast Policjanci z Powiatowej Komendy w Mońkach udostępnili informacje dotyczące punktów karnych, a także można było sprawdzić poziom alkoholu we krwi.
Duże zainteresowanie wzbudził pokaz nurkowania podlodowego, zorganizowany przez Biebrzański Klub Płetwonurkowy “Meander”. Mirosław Kobeszko komentował przygotowania, a nurkowaniem zajął się m.in. Robert Makuła. Film nakręcony pod lodem w stawie u Bartla można było obejrzeć bezpośrednio po pokazie. Po zawodach wszyscy uczestnicy mogli się posilić znakomitym bigosem i grillowaną kiełbasą przygotowaną przez ośrodek „Bartlowizna” przegryzając pieczywem i pączkami piekarni „Revmod” i „Sobieski” z Moniek.
Fundatorem nagród był Urząd Marszałkowski w Białymstoku, radny sejmiku województwa podlaskiego p. Andrzej Raś, oraz Credit Agricole w Mońkach. Patronat honorowy nad imprezą objęła Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, a patronat medialny: TVP Białystok, portal internetowy e-monki, http:szuwarygoniadz.pl, Wiadomości Lokalne
Organizatorem pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Łyżwiarskich był Zarząd, oraz Rada Nadzorcza Fundacji Rozwoju Powiatu Monieckiego. Natomiast współorganizatorem był Biebrzański Klub Płetwonurkowy „Meander” i Centrum Szkoleniowo – Wypoczynkowe „Bartlowizna” w Goniądzu. Szczególne podziękowania za pomoc organizacyjną należą się Karolowi Szydłowskiemu. Mistrzostwa sędziowali p. Mieczysław Gawieńczyk i Tomasz Pilczuk.
[nggallery id=653]

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa