Udany wyjazd na Ukrainę.

czwartek, Czerwiec 4, 2009
Autor: Marek Nowicki

rowneProgram Polsko-Ukraińskiej Wymianie Młodzieży realizowanym przez GOK na podstawie umowy z Centrum Kultury Narodowej w Warszawie jest jednym z naszych największych projektów realizowanych w ostatnich latach. Po tygodniowym pobycie na Ukrainie wróciła szczęśliwie młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza” i z „Nadbiebrzańskich Nutek”.

Ogłoszenia i reklama na Szuwarach
Zaplanowany wspólnie ze stroną ukraińską w Równem program został w całości wykonany z nawiązką. Poznaliśmy wiele elementów kultury ukraińskiej, jej historię, poznaliśmy ciekawe miejsca w Równem, na Polesiu i w sąsiednim Lwowie a także oswoiliśmy się z językiem ukraińskim a nasi partnerzy mieli okazję poznać nasze tańce, piosenki, stroje ludowe a także obejrzeć filmy o Goniądzu i o naszej Biebrzy. Przede wszystkim młodzież z naszych zespołów poznała swoich rówieśników z zespołu tanecznego „Drużba” i z zespołu śpiewaczego „Rankowa Rosa” z Równego. Poza występami w czasie pobytu odbyły się trzy dyskoteki, byliśmy na Festynie i kiermaszu przed Muzeum w Równem, popołudnie w wesołym miasteczku. W następnych dniach była wycieczka do ZOO, do Ostroga na zamek – siedziby polskiej magnaterii i Ostrogską Akademię. Na koniec do Lwowa. Był też piknik z ogniskiem i kiełbaskami, była wspólna próba i wyśmienite przyjecie zorganizowane przez rodziców młodzieży ukraińskiej dla naszych mam-opiekunek.
Najważniejsze dla organizatorów było to, że nikt nie zachorował, nie narozrabiał, wszyscy byli grzeczni, zadowoleni i szczęśliwie wrócili do domu.
Byłem naprawdę dumny oglądając występy naszych zespołów z widowni, słysząc jej aplauz i pomyślałem że Goniądz powinien też być dumny z naszej młodzieży.

W czerwcu przyjeżdża do Goniądza z rewizytą 48-osobowa grupa młodzieży z Równego. Koncert tych wspaniałych zespołów zaplanowaliśmy na sobotę 4 lipca w godzinach wieczornych. Zapraszamy już teraz. [Adam Grabowski]

[nggallery id=44]

Tag: , , ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa