Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

wtorek, Maj 28, 2013
Autor: Anna Rembelińska

downaryDziałający od września 2012 r. Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Downarach jest niepubliczną specjalistyczną, wielofunkcyjną placówką prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mońkach.
23 maja odbyła się w nim uroczystość związana z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną połączona z Dniem Matki.
Dyrektor OREW w Downarach Elżbieta Tyborowska powitała przybyłych gości: Proboszcza Parafii w Downarach ks. Jana Szklanko, Starostę Monieckiego Joannę Kulikowską, Dyrektora ZUK w Goniądzu Marcina Bielskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Downarach Hannę Klimaszewską, rodziców, pracowników i podopiecznych OREW, Koło PSOUU w Mońkach, uczniów Szkoły Podstawowej w Downarach. Zapoznała zebranych z genezą i znaczeniem obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Elżbieta Purta i Halina Trzeciak odczytały i przekazały na ręce Starosty Monieckiego petycję dotyczącą praw osób niepełnosprawnych, zagwarantowanych w Konstytucji RP oraz w „Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych”.
Część artystyczną „Koncert wokalno – instrumentalno – recytatorsko – taneczny” poprowadziła Anna Rembelińska, nauczyciel – terapeuta OREW.
[nggallery id=695]
Wystąpiły w nim: Joanna Trzeciak I Anna Purta – wychowanki OREW, Patrycja Zambrzycka i Kamila Osmólska – uczennice SP w Downarach. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Goniądzu, dwie grupy taneczne zespołu Mikroklimat oraz Kinga Kuczyńska i Sylwia Dzięgielewska uczennice z LO w Goniądzu.
Ważnym punktem uroczystości były piosenki dla Mam w wykonaniu wychowanków OREW i uczniów SP w Downarach.
Uroczystość zakończyło wręczenie podziękowań ludziom dobrej woli za pomoc w organizację i działalności naszej placówki.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

20 czerwca 2019
Światowy Dzień Uchodźcy

Archiwa