Resocjalizacja nieletnich w krajach Europy Środkowo-Wschodniej

czwartek, Czerwiec 27, 2013
Autor: Sławomir Moczydłowski

W dniach 22-24 czerwca 2013 roku w Goniądzu odbyła się międzynarodowa konferencja “Resocjalizacja nieletnich w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – stan obecny i perspektywy”. Na zaproszenie Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej do Goniądza przybyło ponad 40. gości, w tym z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech, Słowacji i Rumunii reprezentujących 19 placówek z Polski i zagranicy.
Głównymi celami spotkania były: wymiana doświadczeń z pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie i promocja dobrych praktyk.
Goście mogli się zapoznać z realizacją programu „Chcę potrafię działam” współfinansowanego przez Unię Europejską.
Pedagodzy zapoznali się z funkcjonowaniem Centrum, wzięli udział w prezentacjach realizowanych zajęć pozalekcyjnych i psychoedukacyjnych. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem goniądzkiego ośrodka i przyznali, iż ta wizyta będzie dla nich ogromną inspiracją do pracy z młodzieżą w swoich placówkach.
Na zakończenie spotkania została podpisana kolejna umowa o współpracy międzynarodowej placówek resocjalizacyjnych państw Europy Środkowo-Wschodniej.
[nggallery id=714]

Tag:

Komentowanie zakończone.

W dniu 20.11.2018r. w godz. 8-16 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z awarią na stacji uzdatniania wody w Goniądzu. Za utrudnienia przepraszamy. Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu mgr Marcin Bielski

Kalendarz Świąt Nietypowych

20 listopada 2018
Dzień Uprzemysłowienia Afryki

Archiwa