BIG – JUMP na „102”

niedziela, Lipiec 14, 2013
Autor: Mirosław Kobeszko

big_jump102, tyle osób w niedzielę 14 lipca o godz.15.oo weszło do wody na Plaży Miejskiej w Goniądzu, honorując w ten sposób rzekę, dzięki której istnieje to miasto.
Liczyliśmy na pogodę i wtedy byłoby nas na pewno około 500, a nawet więcej jest. Ta plaża jest zawsze oblegana ze względu na czystą wodę i dobrą infrastrukturę nabrzeżną. Stanowi również metę Podwodnego Szlaku Biebrzańskiego.
W strugach deszczu przybyli tylko jej prawdziwi przyjaciele. Wszyscy weszli do wody. Deszcz spowodował, że trzeba było zagęścić się a nawet przytulić pod parasolem. Atmosfera była pełna życzliwości i swobody.
Nie będę wymieniał z nazwiska członków naszego klubu, którzy mieszkają w całej Polsce i za granicą. Na 42 członków było nas 18! W tym wszyscy miejscowi w liczbie 8.
Wymienię tylko jedno nazwisko, etatowej pracownicy Ośrodka Kultury, Milenie Kucharczyk, bez której byśmy sobie nie poradzili.
Ja sam umiem tylko nurkować, komputer to ciągle dla mnie abstrakcja. Dzięki niej również dołączyły do nas sympatyczne „żabki”, które wzbogaciły koloryt naszej imprezy. Spotkaliśmy wielu ludzi, których nie posądzalibyśmy nigdy, że oni też tą rzekę kochają.
Wszyscy deklarowali daleko idącą pomoc rzece a tym samym sobie.
Kiedyś ta rzeka była źródłem zamożności mieszkańców Goniądza dzięki położeniu i swojej infrastrukturze, dziś w okresie ekologicznych zmagań również, bez specjalnych upiększeń czy poprawek, może przywrócić im ten splendor.
I to jest jej historyczne znaczenie.
Wielu nawet już to zrozumiało, Ci byli razem z nami w wodzie.

Prezes Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków „Meander” : Mirosław Kobeszko

[nggallery id=723]

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

17 czerwca 2019
Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Archiwa