Wizyta studyjna

niedziela, Październik 20, 2013
Autor: Sławomir Moczydłowski

W dniach 13 -17 października pracownicy Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu wyjechali na wizytę studyjną do 5 placówek wychowawczych w Rumunii, Węgrzech i Słowacji.
wizyta
Od 2007 roku Centrum rozwija współpracę międzynarodową, czego ukoronowaniem była zorganizowana w czerwcu tego roku, w ramach projektu unijnego, konferencja “Resocjalizacja nieletnich w krajach Europy Środkowo – Wschodniej – stan obecny i perspektywy”.
Do Goniądza przybyło ponad 40. gości z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech, Słowacji i Rumunii.
Wizyta studyjna pozwoliła na zapoznanie się z systemami pracy z młodzieżą z zaburzeniami zachowania w poszczególnych państwach, wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami oraz zapoznanie się z ciekawymi formami zajęć pozalekcyjnych, opieki wychowawczej i psychologicznej.
Centrum ma aktualnie podpisane umowy partnerskie z większością placówek w naszej części Europy i staje się miejscem europejskiej integracji ośrodków resocjalizacyjnych.
Jest to tym cenniejsze, iż przybywający do Goniądza goście z uznaniem wypowiadają się o pracy i wysokim poziomie funkcjonowania naszej placówki.
[nggallery id=759]

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa