Najlepszy z najlepszych

poniedziałek, Listopad 18, 2013
Autor: Martyna Nowicka

Marka Powiatu Monieckiego 2013 – „Najlepszy z najlepszych”

16 listopada w “Bartlowiźnie” Fundacja Rozwoju Powiatu Monieckiego i Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Ekologii EKO-SPORT uhonorowały wyróżniające się osobowości naszego powiatu.
W 20 kategoriach wyróżniono osoby, które swoją codzienną pracą zasłużyły na miano „Najlepszy z najlepszych”. Są to:
1. Najlepszy przedsiębiorca – Pan Andrzej Purta
2. Najlepszy Dyrektor – Pan Dariusz Jaworowski
3. Najlepszy prezes – Pan Roman Klepadło
4. Najlepszy nauczyciel – Pan Jacek Olszyński
5. Najlepszy młody – przebojowy: Pan Rafał Supiński
6. Najlepszy mundurowy – Pan major Bogdan Oźlański
7. Najlepszy pomysłodawca – innowator: Pani Małgorzata Wojtach
8. Najlepszy właściciel gospodarstwa agroturystycznego – Pan Robert Dembowski
9. Najlepszy społecznik – Pani Bożena Pogorzelska
10. Najlepszy propagator turystyki, historii i środowiska kulturowego powiatu monieckiego – Państwo Barbara i Tomasz Pac
11. Najlepszy trener i wychowawca – Pan Marcin Wrutniak
12. Najlepszy gospodarz – hodowca: Pan Andrzej Burawski
13. Najlepszy pozytywnie zakręcony – Pan Mirosław Kobeszko
14. Najlepszy gospodarz – przedsiębiorca: Wojciech Zalewski
15. Najlepszy człowiek kultury – Pan Adam Grabowski
16. Najlepszy gospodarz – producent: Pan Ryszard Gołębiewski
17. Najlepszy młody przesiębirca – Pan Karol Szydłowski
18. Najlepszy pracownik służby zdrowia: Pani Renata Songin
19. Najlepszy w kategorii: lokalne media – Pan Marek Nowicki
20. Najlepszy samorządowiec – Pan Marek Stankiewicz
Okolicznościowe grawertony laureatom wręczyli zaproszeni goście: Damian Raczkowski – poseł na sejm RP, Mieczysław Baszko – Wicemarszałek Sejmiku woj. podlaskiego, Karol Pilecki – Członek Zarządu Sejmiku woj. podlaskiego, Daria Supińska – członek Rady Sejmiku woj. podlaskiego, Andrzej Raś – członek Rady Sejmiku woj. podlaskiego, Jan Rogowski Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej, Andrzej Czernych Dyrektor Kapituły Teraz Polska.
Imprezę prowadzili: Tadeusz Drozda i Andrzej Anszczak.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
[nggallery id=769]
Dokonania laureatów:
1. Najlepszym przedsiębiorcą w Powiecie Monieckim okazał się Pan Andrzej Purta, który od 20 lat prowadzi działalność handlową. Obecnie zarządza Monieckim Centrum Handlowo – Targowym i sklepem firmowym „Mrówka” a także innymi mniejszymi sklepami. Społecznie jest prezesem III – ligowego klubu piłkarskiego LKS „Promień Mońki”.
2. W kategorii Dyrektor, nagrodzono Pana Dariusza Jaworowskiego. Pełni on funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, będącą jedną z najlepszych szkół w powiecie. Sukcesem Pana Dariusza jest oddanie do użytku najnowocześniejszej w powiecie monieckim hali sportowej oraz boiska do siatkówki plażowej, a także udział w wielu inicjatywach społecznych. Działa również jako trener II klasy piłki siatkowej.
3. Jako najlepszy prezes wyróżniony został Pan Roman Klepadło – Prezes Monieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mońkach. Za jego 7 – letniej kadencji dokonano termomodernizacji wszystkich bloków, dbając jednocześnie o ich estetykę, co wpływa na pozytywny wizerunek miasta.
4. Na miano najlepszego nauczyciela zasłużył Pan Jacek Olszyński, który wyróżnia się osiągnięciami w pracy dydaktycznej i wychowawczej z młodzieżą. Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz społeczności lokalnej, będąc Radnym Rady Miejskiej w Goniądzu oraz z racji pełnionych funkcji współpracuje z Sądem Rejonowym w Grajewie i KPP w Mońkach.
5. W kategorii „Młody – przebojowy” nagrodzony został Pan Rafał Supiński, aktor pochodzący z Moniek. Pan Rafał obecnie występuje na scenie Opery i Filharmonii w Białymstoku w musicalu „Korczak” w roli Marka. Pan Rafał jest absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Czeskim Brnie.
6. Najlepszym mundurowym został Pan major Bogdan Oźlański, dowódca Składu w Osowcu – Twierdzy. Trzykrotnie odznaczony medalami resortowymi, jest współorganizatorem utworzenia pomnika upamiętniającego 70 – rocznicę zbrodni katyńskiej w Osowcu.
7. Doceniono pomysłodawcę – innowatora w osobie Pani Małgorzaty Wojtach ze Szpakowa w gminie Jaświły za utworzenie firmy produkującej własne wyroby wędliniarskie. Pani Małgorzata wraz z mężem prowadzą własne gospodarstwo rolne, gdzie specjalizują się w produkcji trzody chlewnej. Ich produkcja wędliniarska wyróżnia się dbałością o jakość wyrobów i tradycyjnymi własnymi recepturami oferowanych produktów.
8. W naszym rejonie ważną rolę pełnią gospodarstwa agroturystyczne. W tej kategorii zauważono solidną pracę właściciela gospodarstwa DOLINA BIEBRZY – Pana Roberta Dembowskiego z Wrocenia, gmina Goniądz. Pan Robert wraz z rodziną oferuje turystom kompleksowe usługi, takie jak: zakwaterowanie, tradycyjne jadło i napitki, spływy tratwami, kajakami i canoe oraz informację i organizację wycieczek po dolinie Biebrzy.
9. Wśród wyróżnionych nie zabrakło społecznika. Pani Bożena Pogorzelska ze wsi Szorce w gminie Trzcianne to człowiek orkiestra; rolniczka, bizneswoman, członek zespołu ludowego. Pani Bożena jest prezesem stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Wodniczka” promującego kulturę i tradycję ludową.
10. Za propagowanie turystyki, historii i środowiska kulturowego nagrodzeni zostali Barbara i Tomasz Pac, właściciele Pacowej Chaty. W niej gospodarze podtrzymują ciągłość tradycji dla zachowania tożsamości narodowej i regionalnej. Przysiółek Szlachecki i Muzeum Historyczne jest miejscem zajęć edukacyjnych i zabaw szlacheckich. Goście odwiedzający Pacową Chatę witani są przez gospodarzy w szlacheckich strojach i wprowadzani w obyczaje siedemnastowiecznej szlachty.
11. W kategorii wychowawca, trener młodzieży doceniono pracę Pana Marcina Wrutniaka z Moniek. Pan Marcin, wychowanek klubu sportowego LKS Promień Mońki, z powodzeniem trenuje III ligowe piłkarki MOSiR-u Mońki oraz kadrę województwa dziewcząt U-16.
12. Ważną rolę w powiecie Monieckim odgrywają gospodarstwa rolne, w szczególności hodowlane. W kategorii gospodarz – hodowca został wyróżniony Pan Andrzej Burawski z Kramkówki Dużej (gmina Goniądz), właściciel ok. 100 krów dojnych i tyleż samo młodzieży. Pan Andrzej ciągle unowocześnia swoje gospodarstwo, korzystając z funduszy unijnych, lecz wszystko co osiągnął zawdzięcza własnej pracy. Pochwalić się może również dbałością o estetykę obejścia, w którym mieszka wraz z rodziną.
13. Czy można być pozytywnie zakręconym? Na to pytanie zna odpowiedź Pan Mirosław Kobeszko (laureat tej kategorii), o którym można mówić długo. Wszyscy znają jego umiłowanie przyrody biebrzańskiej i pasję nurkowania, dzięki której stworzył podwodny Klub Płetwonurków „Meander”. Jest również współtwórcą „Biebrzańskich Sianokosów” i pomysłodawcą zgłoszenia Biebrzy jako „Rzeki Roku 2013” oraz inicjatorem Patentu Meandertalczyka dla najmłodszych płetwonurków.
14. Najlepszym gospodarzem – przedsiębiorcą powiatu Monieckiego okazał się Pan Wojciech Zalewski ze wsi Zajki, gmina Trzcianne. Pan Wojciech, właściciel 60-hektarowgo gospodarstwa nad Narwią prowadzi hodowlę bydła mlecznego i obecnie specjalizuje się w produkcji brykietu ze słomy i siana, jako dodatkowym aspekcie gospodarki pozarolniczej.
15. Kultura jest nieodzowną częścią życia mieszkańców powiatu monieckiego. W tej kategorii uhonorowany został Pan Adam Grabowski, osobowość rozwoju i promocji gminy Goniądz.
16. Najlepszym gospodarzem – producentem okazał się Pan Ryszard Gołębiewski ze wsi Kołodzież, gmina Mońki. Pan Ryszard specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego. Gospodarstwo Państwa Grabowskich jest całkowicie zmechanizowane i jest najdynamiczniej rozwijającym się w MSM w Mońkach.
17. Młodzi ludzie to przyszłość powiatu Monieckiego. Najlepszym przedsiębiorcą młodego pokolenia okazał się Pan Karol Szydłowski, który rozpoczął działalność gospodarczą we wsi Kosiorki budując średnio gabarytową suszarnię do drewna. Pan Karol udziela się społecznie na rzecz mieszkańców powiatu. Jest także współpomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskich Mistrzostw Łyżwiarskich nad Biebrzą.
18. Zdrowie jest najważniejsze. Dba o nie służba zdrowia, a najlepszy pracownik służby zdrowia to Pani Renata Songin z SP ZOZ Mońki. Pani Renata opiekuje się DPS w Mońkach, pracuje w Hospicjum Domowym obsługującym cały powiat moniecki oraz w Hospicjum Stacjonarnym „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku. Jest również kierownikiem Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Mońkach.
19. Media to potężna siła. Dla mieszkańców naszej „Małej Ojczyzny” znaczenia mają media lokalne. W tej kategorii doceniono pracę Pana Marka Nowickiego, który jest współtwórcą serwisu internetowego „Szuwary” na bieżąco informującego o ważnych wydarzeniach w Goniądzu i okolicy.
20. W kategorii najlepszy samorządowiec, wyróżniono Pana Marka Stankiewicza wójta Gminy Krypno. Pan Marek wójtem jest od siedmiu lat, jego zasługą jest między innymi wybudowanie sieci dróg żwirowych w gminie Krypno, rozbudowa sieci kanalizacyjnej, wybudowanie boiska „Orlik” oraz placu zabaw i dwu świtki wiejskich.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

19 kwietnia 2019
Dziś nie ma żadnego święta...

Archiwa