Wigilia Narodów

sobota, Grudzień 14, 2013
Autor: Emilia Gilewska

W sobotę po raz czwarty w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu odbyła się „Wigilia Narodów”- interdyscyplinarna impreza obrzędowa ukazująca zwyczaje i tradycje okresu Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku Goniądz odwiedził zespół „Majeranki” z Rabki Zdrój na Podhalu pod kierownictwem Pani Doroty Majerczyk. Zespół zaprezentował wspaniałe widowisko ukazujące piękne tradycje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia na Podhalu.
Licznie zgromadzona publiczność miała niepowtarzalną okazję poznać na żywo piękne kolędy, zwyczaje bożonarodzeniowe, potrawy wigilijne oraz tańce góralskie. W świąteczny nastrój wprowadził nas znany aktor i miłośnik folkloru podhalańskiego Stanisław Jaskułka.
Impreza rozpoczęła się od występu gospodarzy – Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”, który zaprezentował dawne kolędy z okolicy Goniądza.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy degustowali tradycyjne, podhalańskie specjały.


Organizowane przez nasz ośrodek po raz czwarty widowisko „Wigilia Narodów” na długo pozostanie w pamięci mieszkańców naszego regionu.
[nggallery id=778]
Interdyscyplinarna impreza obrzędowa „Wigilia Narodów” w Goniądzu, realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, działanie 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, w ramach działania: “Małe projekty”.
Impreza „Wigilia Narodów” odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Monieckiego.
unia

Patronat Honorowy nad imprezą objęli:
Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Starostwo Powiatowe w Mońkach

Patroni medialni wydarzenia:
Telewizja Polska Białystok
Radio Białystok
Wrota Podlasia
Szuwary

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

26 czerwca 2019
Dzień Zapobiegania Narkomanii
Międzynarodowy Dzień Narodów Zjednoczonych na rzecz Wsparcia Ofiar Tortur
Dzień Karty ONZ

Archiwa