Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

środa, Maj 28, 2014
Autor: Anna Rembelińska

Kolorowe stroje, niezapomniane zapachy, kolory i dźwięki towarzyszyły obchodom Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno – Wychowawczym w Downarach.
ddzieng
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W tym samym dniu w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Na zorganizowaną 27 maja uroczystość przybyli: Ks. Proboszcz – Ryszard Paszkiewicz, Burmistrz Goniądza – Tadeusz Kulikowski, Burmistrz Moniek – Zbigniew Karwowski, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu – Mirosław Sobczyk, Dyrektor PSM w Goniądzu – Marzenna Trzonkowska, Kierownik PCPR – Genowefa Kulikowska, Dyrektor SP w Downarach – Hanna Klimaszewska, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej – Tomasz Pac, Dyrektor MOPS w Mońkach – Mariusz Popowski, Joanna Gruczek ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mońkach, Wiesława Bielawska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Goniądzu oraz uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mońkach.
Zaproszonych gości, wychowanków i rodziców powitała dyrektor OREW pani Elżbieta Tyborowska. Rodzice dzieci z OREW odczytali „Listy życzeń rodziców dzieci chorych i niepełnosprawnych”. Spotkanie prowadziła pani Anna Rembelińska.
[nggallery id=850]
W części artystycznej na scenie wystąpiły:
– dwie grupy zespołu „Mikroklimat” działającego przy GOK w Goniądzu pod kierownictwem instruktora i choreografa – pani Doroty Zielińskiej. Zespół zaprezentował układy taneczne pt.: „Łąka”, „Żeby szczęśliwym być” i dwa nowe utwory: program kowbojski i utwór „Sweet Cola” Lou Bega,
– uczennice PSM w Goniądzu: Burawska Kamila z klasy pianina pani Marzenny Trzonkowskiej, Klaudia Gajewska i Klaudia Modzelewska z klasy pianina pani Urszuli Magnuszewskiej oraz Julia Bogdańska, Klaudia Kulesza i Karolina Modzelewska z klasy skrzypiec pani Elżbiety Rembelińskiej,
– uczennice Oddziału Edukacyjno – Terapeutycznego wraz z nauczycielem – terapeutą Anną Rembelińską i Katarzyną Borawską, żywo poruszające się w rytm muzyki utworu „Boogie Woogie”,
– panie Krystyna Gleń oraz Halina Rutkowska, nauczycielki Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych pokazem metody Porannego Kręgu wprowadziły zgromadzonych w świat kolorów, dźwięków, smaków i zapachów.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zakończyło wystąpienie pani dyrektor OREW, która podziękowała za okazaną bezinteresowną pomoc, życzliwość i serce w pracy podejmowanej dla dobra osób niepełnosprawnych oraz zaprosiła na poczęstunek sponsorowany przez firmę REVMOD.

Tag:

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

25 kwietnia 2019
Dzień Sekretarki

Archiwa