Nad Niemnem

poniedziałek, Czerwiec 9, 2014
Autor: Adam Grabowski

7 i 8 czerwca na zaproszenie władz miejskich Grodna dwa zespoły artystyczne z naszego Ośrodka Kultury; “Chór znad Biebrzy” i Zespół Pieśni i Tańca “Biebrza” wyjechały na X Festiwal Kultur Narodowych.
grodno
Poza udziałem na polskiej estradzie festiwalowej przed Zamkiem Królewskim (letnia rezydencji królów polskich z XVIII w.) nasze zespoły serdecznie witane przez Andżelikę Borys dały koncert przed siedzibą Związku Polaków na Białorusi. W niedzielę Chór znad Biebrzy brał czynny udział we Mszy św. w kościele Znalezienia Krzyża Świętego – panie z „Chóru znad Biebrzy” czytały Pismo Święte i śpiewały psalm responsoryjny. Po mszy w tym zabytkowym kościele bernardyńskim z XVIII w. położonym w centrum miasta nad Niemnem (na zdjęciu) chór dał wspaniały koncert pieśni patriotycznych zakończony długimi brawami na stojąco. Licznie zgromadzeni Polacy z Grodna w podziękowaniu za koncert odśpiewali gromkie „Sto lat” dla „Chóru znad Biebrzy”.
Była to najbardziej wzruszająca chwila naszego pobytu w Grodnie. Z tak miłym przyjęciem nie spotkaliśmy się nigdy dotąd w kraju ani tym bardziej w Goniądzu.
[nggallery id=855]
Po występach otrzymaliśmy kolejne zaproszenia na koncerty w Grodnie. Byliśmy dumni, że mogliśmy tak godnie reprezentować kulturę naszego Goniądza poza granicami kraju. Udany dwudniowy wyjazd zakończyliśmy pobytem na Aquaparku w Druskiennikach na Litwie.

Tag: , , ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa