Przygotowania do Jubileuszu

wtorek, Czerwiec 24, 2014
Autor: Adam Grabowski

Przygotowania do Jubileuszu NADBIEBRZAŃSKICH NUTEK i BIEBRZY rozpoczęte!
nuty
Od spotkania w ubiegłą środę byłych członków obu zespołów mieszkających w Goniądzu i okolicy rozpoczęły się przygotowania do Jubileuszu 50 lat Nadbiebrzańskich Nutek i 28 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”.
Ustalono szczegółowy program jubileuszu i koszty uczestnictwa w tej historycznej dla Goniądzkiej kultury imprezie.
Nieco wcześniej spotkała się na pierwszej, po dwóch latach, próbie dawna grupa Biebrzy która chciała zatańczyć swoje dawne tańce. Pierwsza próba po latach wypadła imponująco do tego stopnia, że wystąpi ona jeszcze przed jubileuszem już
na koncercie z okazji Dni Biebrzy.
Poniżej zamieszczamy fotki z pierwszej próby po latach oraz ze spotkania Komitetu Organizacyjnego a także zaproszenie z okazji Jubileuszu wystosowane przez kierowników obu zespołów Janinę i Adama Grabowskich do dawnych członków. Zamieszczamy również szczegółowy program Jubileuszu i koszty uczestnictwa w niektórych imprezach Jubileuszu który odbędzie się w ostatni weekend lipca w dn. 25 – 26 lipca 2014 r.

[nggallery id=866]

Koleżanki i Koledzy!

Pięćdziesiąt lat temu w 1964 roku odbył się pierwszy koncert dziecięcego zespołu „Nadbiebrzańskie Nutki” a 28 lat temu powstał Zespół Pieśni i Tańca „Biebrza”. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Was na Jubileusz 50 lat Zespołu „Nadbiebrzańskie Nutki” i 28 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”.
Tych dwóch jubileuszy nie sposób rozdzielić z wielu oczywistych powodów. Oba zespoły są nam tak samo bliskie, wypełniły one nasze zawodowe a po części i prywatne życie. Część z Was kontynuowało swoje artystyczne zainteresowania najpierw w Nutkach a potem w Biebrzy. Dla części z Was będzie to pierwsze spotkanie, dla większości pamiętających jubileusze sprzed lat to ogromna radość spotkania po latach przeplatana nostalgią i wspomnieniami z najpiękniejszych lat młodości.
Nasze kolejne spotkanie będzie spotkaniem już kilku pokoleń. Naszym marzeniem jest przyjazd większości byłych członków Nutek i Biebrzy – począwszy od pierwszych składów z lat sześćdziesiątych jak i młodzieży która od niedawna wkroczyła w dorosłe życie. Mamy nadzieję, że będzie z nami pierwszy, legendarny skład Nutek z założycielką zespołu Panią Lucyną Drugowiec.
Oczekujemy, że na koncercie jubileuszowym usłyszymy i zobaczymy solistów i grupy z różnych lat działalności obu zespołów. Chętnych na pewno nie zabraknie.
Prosimy o potwierdzenie w jak najszybszym czasie udziału w poszczególnych dniach Jubileuszu, najpóźniej do 15 lipca.
Z wieloma osobami nie mamy kontaktu więc potraktujcie ten list jako formę zaproszenia i apel do pozostałych członków o złaszenie się.
Będzie nam miło spotkać się nie tylko na Koncercie Jubileuszowym, ale także w pierwszym dniu jak i na Balu Jubileuszowym po koncercie we Dworze Bartla.
Janina i Adam Grabowscy

PROGRAM JUBILEUSZU
25 lipca (piątek)
godz. 18.00 – Spotkanie towarzyskie po latach poszczególnych składów połączone z próbami do koncertu jubileuszowego byłych członków zespołów „Nadbiebrzańskie Nutki” i „Biebrza”- sala klubowa „Panorama” w Ośrodku Kultury.
26 lipca (sobota)
godz.10.00 – Próby do koncertu jubileuszowego.
godz.15.00 – Koncert Jubileuszowy Nutek i Biebrzy – sala Ośrodka Kultury.
godz.19.00 – Bal Jubileuszowy – Dwór Bartla.
Koncert jubileuszowy będzie miał formę benefisu Janiny Grabowskiej, założycielki Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”, kończącej w tym roku pracę z zespołem „Biebrza” i Adama Grabowskiego prowadzącego od 45 lat „Nadbiebrzańskie Nutki” i kierownika muzycznego „Biebrzy”.

Koszty uczestnictwa w Jubileuszu
• udział w koncercie jubileuszowym – wstęp bezpłatny
• pamiątki związane z jubileuszem – 20 zł (archiwalne płyt audio i video, album itp.).
• koszty Balu Jubileuszowego (byli członkowie Nutek i Biebrzy – 150zł) .Uwaga: Dawni członkowie zespołów uczestniczący w balu otrzymają bezpłatnie pamiątki związane z jubileuszem (archiwalne płyty, albumy, pamiątkowe znaczki itp.).
• koszt balu osób towarzyszących i przyjaciół – 120 zł
Wpłaty należy dokonywać na konto Towarzystwa Przyjaciół Goniądza, adres: 19 110 Goniądzu ul. Stary Rynek 23
Numer konta: 37 8085 0005 0130 0143 2000 0010.
Tytuł wpłaty: „Bal Jubileuszowy” w tym tytule proszę dodatkowo wyszczególnić także elementy wpłaty (np. wpłata za członka zespołu + wpłata za osobę towarzyszącą = 270 zł).
Prosimy o dokonanie wpłaty potwierdzającej udział w Jubileuszu najpóźniej do 15 lipca br.,
Prosimy o potwierdzenie telefoniczne, przez facebooka lub e- mailem udziału i ilości osób w poszczególnych punktach programu jubileuszu. Liczba miejsc na Balu naprawdę ograniczona.
o tel. 85 738 0021, kom 501 48 59 59 (Adam Grabowski)
o mail: biebrza.adam@wp.pl

Tag: ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa