Przygotowania do Złotego Jubileuszu

poniedziałek, Lipiec 14, 2014
Autor: Adam Grabowski

Trwają przygotowania do Złotego Jubileuszu Nadbiebrzańskich Nutek (50 lat!) i 28 lat działalności Zespołu Pieśni i Tańca “Biebrza” który odbędzie się w dn.25 i 26 lipca br. w Goniądzu.
1nutki
Swój przyjazd na Jubileusz zapowiedziało wielu członków z pierwszego składu Nadbiebrzańskich Nutek.
Czekamy na zgłoszenia młodszych grup tanecznych “Biebrzy” Najważniejszym wydarzeniem będzie Koncert Jubileuszowy w sobotę 26 lipca o godz. 15.00 w wykonaniu dawnych członków obu zespołów śpiewających i tańczących w Nutkach i w Biebrzy wiele lat temu.
Koncert ma formę otwartą – zapraszamy na koncert wszystkich mieszkańców Goniądza. Zapraszamy kolegów i koleżanki z klas naszych jubilatów do udziału we wszystkich punktach programu: od spotkania towarzyskiego w piątek 25 lipca o godz. 18-tej, do udziału na próbach, poprzez Koncert Jubileuszowy i Bal Jubileuszowy (po opłaceniu kosztów).
Dla wszystkich jubilatów organizatorzy (Towarzystwo Przyjaciół Goniądza i Ośrodek Kultury w Goniądzu) przygotowują do druku album okolicznościowy oraz płyty z nagraniami archiwalnymi obu zespołów.
[nggallery id=889]
Szczegółowe informacje o Jubileuszu, programie i jego kosztach oraz o dorobku artystycznym obu zespołów ilustrowanym licznymi zdjęciami podawane będą na goniądzkich stronach internetowych. www.szuwarygoniadz.pl, www.goniadz.pl, www.goniadz.naszgok.pl.
Odwiedzajcie nas na facebook:https://www.facebook.com/groups/589743804457891/

Więcej o jubileuszu nutek na stronie GOK Goniądz.

Koleżanki i Koledzy!

Pięćdziesiąt lat temu w 1964 roku odbył się pierwszy koncert dziecięcego zespołu „Nadbiebrzańskie Nutki” a 28 lat temu powstał Zespół Pieśni i Tańca „Biebrza”. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Was na Jubileusz 50 lat Zespołu „Nadbiebrzańskie Nutki” i 28 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”.
Tych dwóch jubileuszy nie sposób rozdzielić z wielu oczywistych powodów. Oba zespoły są nam tak samo bliskie, wypełniły one nasze zawodowe a po części i prywatne życie. Część z Was kontynuowało swoje artystyczne zainteresowania najpierw w Nutkach a potem w Biebrzy. Dla części z Was będzie to pierwsze spotkanie, dla większości pamiętających jubileusze sprzed lat to ogromna radość spotkania po latach przeplatana nostalgią i wspomnieniami z najpiękniejszych lat młodości. Kolejne spotkanie Nutek i Biebrzy będzie spotkaniem już kilku pokoleń. Naszym marzeniem jest przyjazd większości byłych członków Nutek i Biebrzy – począwszy od pierwszych składów z lat sześćdziesiątych jak i młodzieży która od niedawna wkroczyła w dorosłe życie. Oczekujemy, że na koncercie jubileuszowym usłyszymy i zobaczymy solistów i grupy z różnych lat działalności obu zespołów. Chętnych na pewno nie zabraknie.
Prosimy o potwierdzenie w jak najszybszym czasie udziału w poszczególnych dniach Jubileuszu , najpóźniej do 15 lipca. Z wieloma osobami nie mamy kontaktu więc potraktujcie ten list jako formę zaproszenia i apel do pozostałych członków o złaszenie się.
Będzie nam miło spotkać się nie tylko na Koncercie Jubileuszowym, ale także w pierwszym dniu jak i na Balu Jubileuszowym po koncercie we Dworze Bartla.
Janina i Adam Grabowscy

Program jubileuszu

25 lipca (piątek)
godz. 18.00 – Spotkanie towarzyskie po latach poszczególnych składów połączone z próbami do koncertu jubileuszowego byłych członków zespołów „Nadbiebrzańskie Nutki” i „Biebrza”- sala klubowa „Panorama” w Ośrodku Kultury.

26 lipca (sobota)
godz.10.00 – Próby do koncertu jubileuszowego.
godz.15.00 – Koncert Jubileuszowy Nutek i Biebrzy – sala Ośrodka Kultury (wstęp wolny).
godz.19.00 – Bal Jubileuszowy – Dwór Bartla.

Koncert jubileuszowy będzie miał formę benefisu Janiny Grabowskiej, założycielki Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”, kończącej w tym roku pracę z zespołem „Biebrza”
Koszty uczestnictwa w Jubileuszu
• udział w koncercie jubileuszowym – wstęp bezpłatny
• pamiątki związane z jubileuszem – 20 zł (archiwalne płyt audio i video, album itp.).
• koszty Balu Jubileuszowego (byli członkowie Nutek i Biebrzy – 150zł) .Uwaga: Dawni członkowie zespołów uczestniczący w balu otrzymają bezpłatnie pamiątki związane z jubileuszem (archiwalne płyty, albumy, itp.).
• koszt balu osób towarzyszących i przyjaciół – 120 zł
Wpłaty należy dokonywać na konto Towarzystwa Przyjaciół Goniądza,
adres: 19 110 Goniądzu ul. Stary Rynek 23
numer konta: 37 8085 0005 0130 0143 2000 0010.
Tytuł wpłaty: „Bal Jubileuszowy”. W tym tytule proszę dodatkowo wyszczególnić także elementy wpłaty (np. wpłata za członka zespołu + wpłata za osobę towarzyszącą = 270 zł).
Prosimy o dokonanie wpłaty najpóźniej do 15 lipca br.,
Prosimy o potwierdzenie telefoniczne, przez facebooka lub e- mailem udziału i ilości osób w poszczególnych punktach programu jubileuszu. Liczba miejsc na Balu naprawdę ograniczona.
o tel. 85 738 0021, kom 501 48 59 59 (Adam Grabowski)
o mail: biebrza.adam@wp.pl

Tag: , ,

Komentowanie zakończone.

Kalendarz Świąt Nietypowych

24 maja 2019
Dzień Cyrylicy
Europejski Dzień Parków Wodnych
Dzień Działacza Kultury i Demokracji Lokalnej

Archiwa